środa, 24 września 2014

Kolorowy styl okien Schüco PVC

Stolarka z PVC nie musi być kojarzona z kolorem białym. Technologie produkcyjne umożliwiają nadanie jej oczekiwanego wyglądu, zarówno pod względem kształtu, jak i koloru. Okna z linii Schüco Corona otwierają szerokie możliwości operowania barwą i detalem, współtworząc wyjątkowy styl budynku i wnętrza.

Czas dominacji białych okien minął. Obecnie coraz częściej stawia się na barwne wykończenia elewacji i dokładne dopasowanie elementów stolarki. Okna Schüco Corona CT 70 oraz Corona SI 82 zapewniają dużą swobodę architektoniczną. Trzy warianty wzornicze i pełna paleta kolorystyczna pozwolą podkreślić unikalny charakter budynku.

W stylu nowoczesnym czy klasycznym?
Dwuspadowe domy inspirowane stylem dworkowym to już klasyka. Swój renesans przeżywają obecnie inspirowane modernizmem budynki z płaskim dachem. Dzięki trzem wersjom konturu okna Schüco Corona CT 70 pozwalają na dopasowanie stolarki okiennej do konkretnego projektu. Mocno zarysowane kształty linii Cava nawiązują do klasycznej architektury. Okno w powłoce dekoracyjnej w kolorystyce naturalnego drewna to propozycja dla klasycznego budownictwa. Rondo cechuje delikatny, miękki kształt linii skrzydła, natomiast Classic wyróżnia się prostym wzornictwem typowym dla nowoczesnej architektury. Dobór szprosów, listew przyszybowych czy opcja wykonania skrzydła i ramy w innych kolorach stwarzają możliwości uzyskania oryginalnego efektu. Właściciele modernistycznych budynków mogą zdecydować się także na model aluminiowo – tworzywowy Schüco Corona CT 70 TopAlu. Zewnętrzne okładziny aluminiowe okien i drzwi mogą być anodowane lub lakierowane na wybrany kolor z palety RAL.

Parametry na miarę wymagań
Wygląd stolarki jest ważny, jednak to właściwości techniczne okien decydują o komforcie mieszkania i wartości budynku w przyszłości. Wykonane w innowacyjnej, pięciokomorowej technologii okna Schüco Corona CT 70 gwarantują ochronę termiczną na poziomie nawet Uw≤0,9 W/m2K. Podwójne uszczelnienie oraz głębokie osadzenie szyby w profilu zapewniają dodatkową ochronę przed utratą ciepła. Dzięki zwiększonej głębokości zabudowy do 70mm i specjalnemu systemowi uszczelnień okna Schüco Corona CT 70 zapewniają także wysoką izolacyjność akustyczną Rw do 48dB, odporność na włamanie do klasy RC2 oraz parametry wodoszczelności do 1200Pa i szczelności na przenikanie powietrza w klasie 4. W obiektach, w których niezbędna jest wyższa termoizolacyjność, można zamontować okna Schüco Corona SI 82, które cechuje równie ciekawe wzornictwo i jeszcze wyższy współczynnik przenikania ciepła.

Źródło: Schüco
Foto: Schüco