wtorek, 2 września 2014

Energooszczędne systemy fasad aluminiowych

Systemy fasad aluminiowych
Systemy energooszczędnych fasad aluminiowych pozwalają tworzyć transparentne, ciepłe elewacje, które otwierają wnętrza na naturę, poprawiając przy tym bilans energetyczny budynku.

W architekturze otwartej do realizacji ambitnych projektów coraz częściej wykorzystywana jest energooszczędna ślusarka z aluminium o wąskich profilach i wysokiej termoizolacyjności. Dzięki zastosowaniu szkła niskoemisyjnego takie rozwiązanie może nie tylko zapobiegać stratom energii cieplnej, ale także pozyskiwać ją z promieni słonecznych, poprawiając bilans energetyczny budynku.

Szerokie możliwości kreacji
We współczesnej architekturze dominuje minimalizm i jednolita, monochromatyczna kolorystyka. Ozdobą takiej elewacji mogą być duże, szklane powierzchnie i metaliczne akcenty. W kreowaniu „przeszklonych kurtyn” mogą pomóc ultraciepłe fasady aluminiowe z linii Schüco FW 50+.SI. Zamontowane na części elewacji lub jako ściana osłonowa, nadadzą budynkowi nowoczesnego, transparentnego charakteru. System pozwala także na wykonanie szczelnych konstrukcji świetlików dachowych o kącie nachylenia od 2 - 75 stopni, odpornych na obciążenia wiatrem i przenikanie powietrza oraz deszczu. Z uwagi na ponadczasową estetykę aluminium ładnie komponuje się z elementami z drewna (np. deskowanie stropu) oraz kamienia (np. okładzina cokołów z łupków kamiennych).

Projekt w pełni przyjazny środowisku
Wykorzystanie szkła na powierzchni całych ścian i świetlików dachowych wymaga wysokiej termoizolacyjności. W przeciwnym razie w okresie letnim wnętrza będą ulegać przegrzewaniu, a zimą wychładzaniu. W fasadach Schüco FW 50+.SI znajdziemy starannie przemyślane izolatory, które podnoszą ich termoizolacyjność do poziomu pasywnego, co potwierdza certyfikat Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt. Konstrukcja z pakietem trzyszybowym Ug=0,7 W/m2K posiada współczynnik przenikania ciepła Ucw=0,64 W/m2K. Dzięki temu w pomieszczeniach przez cały rok łatwo utrzymać komfortową temperaturę.

Źródło: Schüco
Foto: Schüco