piątek, 26 września 2014

Dekorujemy okna na jesień

Jesienne dekoracje okien HAFT
Jesienna pogoda i krótsze dni sprawiają, że do wnętrz naszych domów dociera mniej promieni słońca. Niższe temperatury skłaniają nas do spędzania więcej czasu w domu. Aby zadbać o przytulną atmosferę, warto udekorować okna tak, by pomieszczenia były właściwie doświetlone.

Więcej światła
Aby rozjaśnić wnętrza, najlepiej zrezygnować z ciemnych, grubo dzianych firan, które ograniczają dostęp promieni słonecznych. Warto postawić na jasne, lekkie materiały.

W pokonaniu jesienniej aury pomóc mogą firanki haftowane na markizecie, które wyróżnia wyjątkowa biel. Dzięki zastosowaniu specjalnego splotu nitek, materiał odbija światło w taki sposób, że sprawia wrażenie, jakby docierało go do pomieszczenia więcej – wyjaśnia Magdalena Tomaszewska z HAFT S.A. – Przy tym rozwiązaniu pomieszczenie staje się bardziej rozjaśnione, a firanka jest bielsza, jaśniejsza i delikatnie błyszcząca – uzupełnia.

Atmosfera spokoju
W okresie jesiennym warto zadbać o przytulną atmosferę w naszym domu. Czas spędzany w salonie na pewno umilą dobrze dobrane zasłony.

Połączenie delikatnych, białych firanek z kontrastowymi, wyrazistymi zasłonami, to ponadczasowe rozwiązanie, które sprawdza się w różnej stylistyce wnętrz - mówi Magdalena Tomaszewska. – Modne są także zasłony z wypukłymi motywami. Ciepłą atmosferę w pomieszczeniu z pewnością podkreślą wszelkie zdobienia kwiatowe czy też w formie liści drzew – dodaje.

Ponadto taka zasłona zapewni nam intymność i uchroni przez wglądem niepożądanych osób.

Kolor ma znaczenie
Dzięki ciepłym barwom pomieszczenie mnie tylko stają się bardziej przytulne. Poprawia się również nasze samopoczucie. Jesienią lepiej zrezygnować z jaskrawych kolorów, które cieszyły wzrok wiosną i latem. Aby wnętrze wpływało na nas kojąco i nie rozpraszało nadmiarem barw, postawmy na odcienie beżu, brązu, fioletu, czekolady, wrzosu, butelkowej zieleni.

Źródło: HAFT S.A.
Foto: HAFT S.A.