poniedziałek, 25 sierpnia 2014

OKNOPLAST ogłasza wyniki finansowe za I półrocze 2014r.

Mikołaj Placek - Prezes Oknoplast
Grupa OKNOPLAST zwiększyła w I półroczu 2014 roku swoją sprzedaż o 15 procent w stosunku do roku ubiegłego. Przyczynił się do tego wzrost wartości eksportu firmy oraz zróżnicowanie oferty produktowej, dzięki utworzeniu w ubiegłym roku dwóch marek skierowanych na różne segmenty rynku – ALUHAUS i WnD.

Silna pozycja w Europie
Na dobre wyniki sprzedaży wpływa głównie mocna pozycja spółki za granicą. W ubiegłym roku obroty grupy OKNOPLAST wyniosły 450mln zł, w tym wartość sprzedaży eksportowej osiągnęła 290mln zł. Krakowski producent stolarki zdystansował następną w kolejności firmę z branży stolarki PVC, która w 2013 wyeksportowała okna za ok. 190mln zł. Wartość eksportu firmy to ok. 15 procent całego polskiego eksportu okien PVC. Pod tym względem OKNOPLAST jest więc największym eksporterem w Polsce, a dzięki rosnącej reputacji na rynkach zagranicznych nie musi konkurować cenami z lokalnymi producentami (we Włoszech produkty OKNOPLAST są nawet o 10 procent droższe od włoskich producentów).

Międzynarodowa sieć sprzedaży
W ciągu ostatnich 12 miesięcy grupa otworzyła ponad 200 partnerskich salonów sprzedaży w Europie. Tym samym pod marką OKNOPLAST funkcjonuje już ponad 1,8tys zagranicznych salonów. Najwięcej jest ich we Włoszech, bo ponad 560. Rozpoznawalność logo OKNOPLAST wśród włoskiego społeczeństwa wynosi 25 procent i wciąż rośnie. Firma rozwija także sprzedaż na rynku niemieckim, gdzie posiada 300 salonów oraz francuskim, na którym liczba biur handlowych wzrosła do 500. Liczba partnerów handlowych rośnie również na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, gdzie OKNOPLAST ma już 180 punków.

Odpowiedź na oczekiwania rynku
Ważnym czynnikiem zwiększenia dynamiki sprzedaży w stosunku rok do roku było rozszerzenie oferty m.in. o stolarkę ALUHAUS i WnD, dzięki którym możliwe stało się pozyskanie klientów z nowych dla firmy segmentów rynku.

ALUHAUS to doświadczenie w produkcji stolarki z aluminium, bogate know-how i kadra wysoko wyspecjalizowanych konstruktorów. W pierwszym roku funkcjonowania firmy (2013) sprzedaż eksportowa wyniosła 65 procent. W tym roku już 75 procent obrotów tej marki ma stanowić eksport.

Dalszą segmentację rynku w Grupie OKNOPLAST, która wpłynęła na wzrost jej obrotów w I półroczu tego roku, umożliwił zakup majątku do produkcji okien PVC pod Łodzią, składający się z 2 tys. m.kw. hal produkcyjnych i utworzenie marki WnD, produkującej okna z segmentu Premium. WnD to projekt czerpiący najlepsze wzorce od spółki matki – firmy OKNOPLAST. Od uruchomienia produkcji we wrześniu 2012 roku, firma ta dynamicznie rozwija sieć sprzedaży na europejskich rynkach. Wszystko za sprawą odpowiedniej oferty, dobranej pod gusta i specyficzne potrzeby klientów z różnych krajów. Firma ta łączy wysoką jakość w konkurencyjnych cenach. W swoim segmencie rynkowym WnD wyznacza wysokie standardy jakości, terminowości oraz najwyższy poziom obsługi klienta. Siedziba firmy WnD mieści się w Rąbieniu pod Łodzią. Tu zlokalizowane jest biuro oraz hale produkcyjne i magazyny o łącznej powierzchni ponad 13 tys. m.kw. Moce produkcyjne WnD to 470 tys. okien rocznie.

Docenieni przez branżę i konsumentów
Wysoka jakość produktów oraz zaufanie klientów potwierdzają nagrody przyznawane rokrocznie w prestiżowych konkursach branżowych. Sama marka OKNOPLAST znalazła się w elitarnym gronie marek o najlepszym wizerunku w oczach polskich konsumentów, potwierdzonym tytułem Superbrands 2013/2014. W tym roku otrzymała także tytuł Złotej Budowlanej Marki Roku, pozostając liderem na tle konkurencji pod względem marek najczęściej wybieranych przez polskie firmy wykonawcze w kategorii okna elewacyjne. Marka ALUHAUS została natomiast wyrózniona w konkursie Ekskluzywna Stolarka VIP za linię drzwi Elite o unikalnym designie i zaawansowanych technologiach.

Źródło: Oknoplast
Foto: Oknoplast