piątek, 29 sierpnia 2014

Montaż markizy

Markiza okienna AMZ Solar Fakro
Dodatki do okien pozwalają na wzbogacenie funkcjonalności stolarki oraz zwiększenie wygody użytkowników budynku. Przykładem są nowoczesne markizy, które zapewniają dopływ naturalnego światła do wnętrz, jednocześnie chroniąc je przed zbytnim nagrzewaniem w słoneczne dni. Aby markizy zachowały swoje walory na wiele lat, niezbędny jest właściwy ich montaż.

Samodzielnie czy z pomocą fachowca?
Nowoczesne osłony optymalnie zatrzymują promieniowanie słoneczne, dzięki czemu pomieszczenia nie ulegają nadmiernemu nagrzewaniu. Zapewniają prywatność, a przy tym są przezierne, co umożliwia domownikom obserwację okolicy. Dodatkowo, pełnią rolę siatki powstrzymującej uciążliwe insekty przed przedostaniem się do środka.

Wybierając markizy, warto zadbać o ich odpowiednią instalację. Renomowani producenci zapewniają usługę montażową wykonywaną przez profesjonalną ekipę.

Montaż markiz należy powierzyć fachowcom, którzy posiadają niezbędne umiejętności i doświadczenie w tym zakresie – doradza Janusz Komurkiewicz, Dyrektor Marketingu w FAKRO. – Powinna to być rekomendowana przez producenta ekipa, współpracująca z punktem handlowym, w którym zakupujemy wyrób. Takie rozwiązanie stosujemy w FAKRO, dzięki czemu montaż przebiega szybko i sprawnie, a odbiorca ma pewność, że został on wykonany profesjonalnie i zgodnie z zaleceniami – zaznacza.

Samodzielne wykonanie montażu, może przysporzyć wielu problemów i nie zapewnić właściwego połączenia okna i markizy. Lepiej więc pozostawić to zadanie fachowcom, aby później w pełni cieszyć się estetycznym i funkcjonalnym systemem.

Ochrona na lata
Dobrze zamontowana osłona okienna jest stabilna i wytrzymała. Specjalne połączenie tkaniny, z której wykonana jest markiza z profilem tworzącym jej stelaż zapewnia odporność na wiatr.

Rozwiązanie to wytrzymuje porywy wiatru o prędkości do 120km/h, a wiatru bocznego aż do 220km/h – wyjaśnia Janusz Komurkiewicz.

Profesjonalny montaż to także gwarancja estetycznej, dobrze dopasowanej do okna konstrukcji, która dobrze komponuje się z elewacją budynku, stanowiąc nie tylko ochronę, ale i ozdobę.

Źródło: Fakro
Foto: Fakro