środa, 2 lipca 2014

Markizy – trochę cienia dla chwili wytchnienia

Markizy Fakro do okien pionowych
Podczas nieprzyjemnych upałów schronienie odnajdujemy zazwyczaj w domu. Co jednak zrobić, jeśli jego wnętrza narażone są na działanie intensywnego promieniowania słonecznego? Komfort zapewnią markizy, dzięki którym nawet w gorące dni niestraszna będzie wysoka temperatura.

Niebezpieczny upał
Wysokie temperatury mogą wywoływać poczucie dyskomfortu, a także być groźne dla zdrowia. Zbyt długie przebywanie w wysokich temperaturach może zaburzyć gospodarkę cieplną organizmu. Narażone są zwłaszcza osoby starsze i dzieci. Objawy to m.in. osłabienie, nudności, bóle głowy, gorączka oraz przyspieszenie akcji serca. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest schronienie się w zacienionym i przewiewnym miejscu, chłodne okłady oraz szybkie wezwanie pomocy. Lepiej jednak zapobiegać takim zdarzeniom.

Jakie osłony wybrać?
Rynek oferuje szeroki wybór produktów. Należą do nich m.in. rolety zewnętrzne. Ich wykorzystanie wymaga jednak dodatkowego doświetlenia pomieszczenia. Powszechnie stosowane są także standardowe zasłony. Efektywność takiego rozwiązania pozostawia jednak wiele do życzenia. Najnowszą generację osłon stanowią markizy, zapewniające optymalny dopływ naturalnego światła.

Markizy sprawiają, że we wnętrzu będzie panować przyjemny klimat, a do pomieszczenia dotrze wystarczająca ilość naturalnego światła – wyjaśnia Janusz Komurkiewicz, Dyrektor Marketingu firmy FAKRO. – Poddasza w domach jedno- i wielorodzinnych z powodzeniem wykorzystuje się jako użyteczne przestrzenie mieszkalne. Markizy mogą być stosowane zarówno w oknach pionowych, jak i dachowych. Te drugie, ze względu na swoje położenie, są szczególnie narażone na intensywne działanie słońca – dodaje.

Funkcjonalne rozwiązanie
Markizy są łatwe w użytkowaniu, funkcjonalne i estetyczne. Zaprojektowane zostały z myślą o użytkownikach doceniających ciekawe wzornictwo. Ponadto dobrze komponują się z konstrukcją okien oraz fasadą budynku. Ważną zaletą markiz jest także ich energooszczędność.

Markizy odbijają promieniowanie słoneczne już przed szybą i nie dopuszczają do nagrzewania się pomieszczeń, dzięki czemu znacznie ograniczamy konieczność korzystania z energochłonnej klimatyzacji. Markiza w wersji Solar nie zużywa w ogóle prądu z sieci elektrycznej, gdyż jest zasilana baterią ładowaną energią solarną – zaznacza specjalista z FAKRO.

Przyjemny cień odnajdziemy we własnym domu, pod „osłoną" markiz. Dzięki ich zastosowaniu, ze słońca skorzystamy wtedy, gdy będziemy mieli na to ochotę. Natomiast w czasie największych upałów możemy schronić się w domowym zaciszu, delektując się urokami przyjemnego, chłodnego wnętrza.

Źródło: Fakro
Foto: Fakro