czwartek, 31 lipca 2014

Markizy - prywatność w cenie

Markizy do okien Fakro
Dom to miejsce, do którego zawsze chętnie wracamy. Domowa przestrzeń jest strefą prywatności, w której można swobodnie wypocząć wraz z najbliższymi. Aby nasz spokój nie został zakłócony, warto pomyśleć o właściwej ochronie okien. Zapewniają one dostęp naturalnego światła, ale jednocześnie ułatwiają wgląd do wnętrza budynku. Nieosłonięte powodują, że spada nasze poczucie komfortu i bezpieczeństwa.


Subtelna, lecz skuteczna ochrona
Nikt z nas nie lubi być obserwowany, szczególnie we własnym domu. Dlatego też powszechnie stosowane są rozwiązania zapewniające prywatność. Pierwotnie były to okiennice, zasłony, z czasem dołączyły do nich rolety. Ich zadaniem, oprócz stworzenia bariery dla wzroku postronnych osób, jest ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem. Wadą takich produktów jest jednak brak przezierności. Oznacza to, że zasłaniając nimi okno, jednocześnie odcinamy sobie widok na zewnątrz. Z myślą o komforcie i bezpieczeństwie użytkowników domów, stworzono nową generację osłon okiennych w postaci markiz.

Markizy, wykonane ze specjalnej, wytrzymałej siatki, pozwalają na dopływ do pomieszczeń naturalnego światła. To optymalne rozwiązanie ograniczające wgląd do domu z zewnątrz i pozwalające domownikom na obserwowanie otoczenia – tłumaczy Janusz Komurkiewicz, Dyrektor Marketingu firmy FAKRO.

Taka dyskretna, a zarazem skuteczna ochrona dobrze sprawdzi się wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba zapewnienia prywatności.

Komfort przytulnych wnętrz
Komfortowe wnętrze to takie, w którym można czuć się swobodnie, nie brakuje naturalnych promieni słońca, a jednocześnie nie dokucza ich nadmiar. W porównaniu do rolet czy zasłon, markizy absorbują promieniowanie słoneczne już przed szybą i emitują ciepło na zewnątrz, dzięki czemu w gorące dni dobrze zabezpieczają pomieszczenia przed upałem oraz niekorzystnym promieniowaniem UV.

Markizy dostępne są w różnych wariantach, sterowanych ręcznie lub automatycznie. Można je z powodzeniem stosować zarówno w oknach pionowych, jak i dachowych w nowobudowanych oraz istniejących już budynkach – mówi Janusz Komurkiewicz – Chronią przed nagrzewaniem pomieszczeń i tworzą w nich przyjemny cień, co docenimy zwłaszcza latem. Ochroną zapewniającą prywatność i przekładającą się na poczucie bezpieczeństwa, będziemy się natomiast cieszyć przez cały rok – markizy możemy pozostawić rozwinięte bez obawy, że spowodują zaciemnienie wnętrza – dodaje Dyrektor Marketingu FAKRO.

Wykorzystanie nowoczesnych osłon okiennych sprawia, że nie musimy obawiać się o to, że ktoś z zewnątrz może nas obserwować. Zapewnia nam ponadto przyjemny klimat wnętrza podczas upalnych dni.

Źródło: Fakro
Foto: Fakro