czwartek, 17 lipca 2014

Innowacyjny program do projektowania konstrukcji stolarki aluminiowej – EFFECTOR CAD

EFFECTOR CAD to aplikacja służąca do opracowywania konstrukcji stolarki otworowej. Program umożliwia weryfikowanie elementów stolarki aluminiowej oraz ram drewniano – aluminiowych, wykonywanie kosztorysu i dokumentacji technicznej. System opracowuje i wycenia nie tylko proste modele w 3D, ale również bardziej skomplikowane konstrukcje stolarki okienno-drzwiowej i fasadowej.Funkcjonalność programu
Aplikacja EFFECTOR CAD to udogodnienie dla producentów okien drewniano – aluminiowych na bazie systemów Optima i Proxima. Dzięki programowi klienci firmy Effector mogą samodzielnie projektować i wyceniać elementy stolarki aluminiowej. Takie rozwiązanie usprawnia proces zamawiania. Gotowe projekty, zawierające rysunki konstrukcji oraz inne niezbędne detale (ilość, wybrane profile, kolor, szczegóły montażu), są sprawdzane przez firmę Effector, a następnie kierowane do produkcji. Wprowadzone przez klientów zlecenia, po zaakceptowaniu, są przesyłane do systemu ERP wraz z dodatkowymi danymi. Następnie generowane jest zlecenie sprzedaży i odpowiadające mu zlecenie produkcyjne. Gdy produkt jest gotowy do odbioru, zostaje wystawiona faktura sprzedaży. Co ważne, program pozwala na elektroniczną wymianę dokumentów pomiędzy systemem ERP producenta i jego partnerów.

Zalety rozwiązania
EFFECTOR CAD posiada sporo zalet. Do najwazniejszych należą: usprawnienie procesu tworzenia zleceń i wycen, prosta obsługa (w środowisku Windows), możliwość projektowania konstrukcji wzorowanych na programach CAD, zapewniających swobodę kreacji. Aplikacja posiada bogatą bibliotekę szablonów, które przyśpieszają tworzenie podstawowych projektów i ułatwiają wykonywanie precyzyjnych obliczeń. Co więcej, program posiada funkcję optymalizującą cięcie profili, więc pozwala na oszczędne gospodarowanie materiałami. Użytkownicy EFFECTOR CAD z pewnością docenią też możliwość projektowania indywidualnych systemów okuć, grup elementów oraz wprowadzania zmian parametrów profili. Dla zagranicznych klientów zamówienia mogą być wyceniane w dowolnej walucie. Wyliczenie cen materiałów i konstrukcji według aktualnych kursów walut nie jest problemem. Kosztorys można eksportować do Excela i Worda, a projekty konstrukcji przesyłać do dalszej edycji w AutoCad. System EFFECTOR CAD jest przystosowany do pracy w sieci – blokuje otwarte zlecenia, zarządza prawami dostępu.

Korzyści wprowadzenia programu
Dzięki wdrożeniu systemu EFFECTOR CAD następuje usprawnienie procesu wyceny produktów oraz skrócenie czasu pomiędzy złożeniem zamówienia a uruchomieniem produkcji i realizacją zlecenia. Wprowadzone rozwiązanie ma także umotywowanie finansowe. Zmniejsza koszty, wpływając na obniżenie ceny produktu.


Źródło: Effector
Foto: Effector