czwartek, 24 lipca 2014

Innowacyjne maszyny Lisec w fabryce DRUTEX

Drutex - linia do produkcji szkła zespolonego Lisec
Powstające w Bytowie Europejskie Centrum Stolarki wyposażono w maszyny i osprzęt do produkcji okien, drzwi oraz szyb zespolonych. Na powierzchni 28 tys. m.kw. znajdzie się 16 linii do produkcji stolarki PVC oraz 3 linie do produkcji szyb zespolonych i hartowania szkła. W lipcu br. DRUTEX nabył maszyny marki Lisec do produkcji szyb zespolonych.
Łącznie park maszynowy DRUTEX tworzą:
- 32 linie do produkcji okien i drzwi PVC
- 5 linii do oklejania okien
- 5 linii do produkcji szyb zespolonych

Na wyposażeniu firmy znajdziemy także urządzenia do produkcji stolarki aluminiowej, drewnianej, rolet oraz ekstruzji profili PVC.

Rewolucyjny system podawania i magazynowania szkła
Ważną maszyną w parku DRUTEX jest inteligentny, szybki i precyzyjny system podawczy typu FlyOver. Most ssawny zaprojektowany w układzie jednorzędowym pozwala na diagonalne przemieszczanie go nad strefą składowania szkła, gdy się go nie transportuje. W taki sposób most można najkrótszą drogą przemieszczać do kolejnego stojaka ze szkłem, co pozwala na skrócenie cykli technologicznych i optymalizację eksploatacji stołów do rozkroju. Czas zaoszczędzony przy podawaniu szkła może być wykorzystywany do zwrotu pozostałego po rozkroju szkła do magazynu podawczego. Pozostałe szkło jest wykorzystywane przy następnych zamówieniach. W przypadku nowo dostarczonego szkła do magazynu, szkło, które wcześniej pozostało po rozkroju podlega repozycjonowaniu.

Nowoczesna myjka, maszyny do uszczelniania i stoły do rozkroju szkła
Firma DRUTEX wyposażyła nową halę także w inne maszyny Lisec, które stanowią uzupełnienie procesu zarządzania szkłem i produkcji szyb zespolonych.

Zautomatyzowana linia produkcyjna do produkcji szyb zespolonych obejmuje prasę gazującą pozwalającą na zespalanie szyb o dużych rozmiarach (nawet 5000x2500mm) oraz stację nakładania ramek. Wyróżnikiem stacji jest automatyczne zespalanie szyb trzykomorowych.

Ponadto, w zespole maszyn obecna jest myjka cechująca się niskim poborem wody oraz zapewniająca optymalizację mycia szyb dzięki zmiennej regulacji obrotów szczotek myjących względem rodzaju szkła oraz rozpoznawaniu stron powłok przed myciem szkła.

Ważnym modułem systemu do produkcji szyb zespolonych jest tiokolarka. Urządzenie to wyróżnia szybsza hydraulika ze zwiększoną objętością cylindrów dozujących, co pozwala na obróbkę dużych tafli szkła w jednym cyklu produkcyjnym. System uszczelniający umożliwia szybką reakcję w przypadku dozowania niezbędnej ilości uszczelniaczy oraz skrócenie czasu postoju w trakcie produkcji. Dodatkową zaletą jest dokładne i szybsze automatyczne obrabianie form specjalnych szkła.

Innowacyjne maszyny gwarancją sprawdzonych okien
Obecnie DRUTEX posiada jeden z najnowszych, w pełni zautomatyzowanych parków maszynowych, wśród producentów stolarki w Europie. Firma systematycznie inwestuje w innowacyjność procesów produkcyjnych poprzez zakup nowych maszyn i narzędzi czy też komponentów do produkcji.

Źródło: Drutex
Foto: Drutex