czwartek, 17 lipca 2014

Drzwi wewnętrzne ARCO Alu firmy POL-SKONE

Drzwi wewnętrzne PolSkone Arco
Linie wzornicze drzwi wewnętrznych ARCO Alu w jasnych odcieniach podkreślą charakter salonu urządzonego w stylu minimalistycznym czy skandynawskim.

Pastelowe kolory pomagają uzyskać we wnętrzach harmonię oraz nastrój sprzyjający relaksowi. Barwy te odbijają światło, przez co wnętrza wydają się optycznie większe i bardziej słoneczne. Uzupełnienie aranżacji o naturalne i ciepłe materiały, takie jak drewno, kamień czy wiklina, stworzy spójną kompozycję.

Przestrzenny wyraz
Aranżując przestrzeń w jasnych odcieniach należy zwrócić uwagę na właściwe zestawienie kolorów. Dominacja jednej barwy sprawi, że wnętrze będzie monotonne, natomiast zastosowanie mocnej barwy może zaburzyć harmonię pomieszczenia. Najlepiej poruszać się w obrębie jednej gamy kolorystycznej, jednak wybrać parę odcieni, które będą przeważać w takiej stylizacji. Wówczas wszystkie elementy będą do siebie pasować. Duże znaczenie w takim projekcie ma odcień podłogi oraz stolarki: dobrze jest wybrać jasną kolorystykę. Jeśli chodzi o kolor drzwi, również warto postawić na jasne barwy, jednak o ton lub dwa ciemniejsze niż podłoga. W takich wnętrzach dobrze sprawdzą się kolory: klon, dąb Salinas, sosna biała i dąb skandynawski. Zwolennicy klasyki mogą zdecydować się na biel. Wówczas w całej stylizacji drzwi staną się mniej widoczne. Aluminiowa listwa nadająca nowoczesnego charakteru drzwiom ARCO Alu to element szczególnie rzucający się w oczy. Dodatkowo dobrze komponuje się z modernistycznymi elementami wyposażenia.

Lekkość designu
Drzwi wewnętrzne ARCO Alu z najnowszej kolekcji dostępne są w naturalnych, jasnych barwach, co stwarza możliwość wykreowania przestrzeni inspirowanej stylem skandynawskim lub ponadczasowego wnętrza klasycznego z wpływami japońskiego minimalizmu. Ich proste wzornictwo podkreśli charakter aranżacji. W kolekcji dostępnych jest osiem wzorów różniących się wielkością oraz ilością matowych przeszkleń – białych przy jasnym skrzydle, brązowych przy ciemnym. Można wybierać spośród wąskich lub nieco szerszych szkleń osadzonych równolegle do listew na całej długości drzwi w równych odstępach lub dwóch szkleń umieszczonych u góry skrzydła. Dostępne są również modele z jednym dużym przeszkleniem bądź całkowicie go pozbawione.

Źródło: POL-SKONE
Foto: POL-SKONE