poniedziałek, 14 lipca 2014

Drzwi przesuwne Schüco ThermoSlide

Drzwi przesuwne Schüco ThermoSlide
Modne wielkowymiarowe drzwi przesuwne pozwalają na uzyskanie efektu wizualnej lekkości i szeroki kontakt z naturą. Wiele osób obawia się jednak zjawiska przegrzewania pomieszczeń w okresie letnim i ich wychładzania w chłodniejszym sezonie. Komfortową temperaturę wnętrza przez cały rok zapewnią energooszczędne drzwi podnośno-przesuwne Schüco ThermoSlide o współczynniku przenikania ciepła na poziomie pasywnym.

Estetyka nowoczesnego budownictwa mieszkalnego dąży w kierunku zwiększania powierzchni przeszkleń okiennych i drzwiowych. Modnym rozwiązaniem stały się m.in. duże drzwi podnośno-przesuwne, które niwelują granice pomiędzy wnętrzem budynku a tarasem, balkonem lub ogrodem zimowym. Wykorzystanie tego typu stolarki o niedostatecznej termoizolacyjności powoduje jednak, że latem pomieszczenia ulegają przegrzewaniu, a zimą – wychładzaniu. Konstrukcja drzwi Schüco ThermoSlide oraz odpowiednie pakiety szybowe zapewniają dobrą ochronę przed przenikaniem temperatur do wnętrza. Pozwalają uzyskać przyjemny mikroklimat w pomieszczeniach oraz zredukować koszty ogrzewania i ewentualnej klimatyzacji.

Ochrona przed upałami
W upalne dni duże powierzchnie okienne i drzwiowe nagrzewają się, powodując zjawisko "szklarni". Jednym ze sposobów ochrony wnętrz przed promieniami słonecznymi są osłony w postaci zadaszeń czy białych rolet zewnętrznych. Mimo tego ramy i szyby nadal nagrzewają się i wypromieniowują energię cieplną do wnętrza. Dzięki rozwiązaniom zastosowanym w drzwiach Schüco ThermoSlide można cieszyć się jednocześnie dużą dawką światła dziennego, szerokim widokiem i komfortowym klimatem w domu. Ich konstrukcja została oparta na nowej generacji wielokomorowych profili z PVC-U klasy „A”, które w połączeniu ze skrzydłami o zwiększonej głębokości 82mm i potrójnym systemem uszczelnień optymalnie zapobiegają przenikaniu energii, a także infiltracji powietrza z zewnątrz. Przy zastosowaniu dwukomorowego pakietu szybowego o współczynniku Ug=0,6 W/m2K drzwi osiągają wyjątkowo niski współczynnik przenikania ciepła na poziomie pasywnym Uw≤0.8 W/m2K. Przy zastosowaniu szklenia wysokoselektywnego gwarantują stabilny klimat wewnątrz pomieszczeń. Drzwi posiadają ponadto potrójnie termoizolowany próg, który w chłodniejsze noce dodatkowo zapobiega powstawaniu „zimnego obszaru” w strefie przypodłogowej.

Komfortowe wyjście
Energooszczędne drzwi przesuwne Schüco ThermoSlide charakteryzuje subtelny design, który dobrze wpisuje się w nowoczesną architekturę. Smukła konstrukcja drzwi i możliwość wstawiania bardzo dużych skrzydeł pozwalają na kreowanie przestrzennej architektury pełnej światła. W ramie o maksymalnych wymiarach do 6500mm szerokości i 2800mm wysokości można umieścić dwa lub trzy skrzydła. Zależnie od projektu możliwe są różne kombinacje sekcji stałych i przesuwnych. Dzięki lekko i bezgłośnie działającemu systemowi przesuwnemu z uszczelkami ślizgowymi przesuwanie nawet dużych skrzydeł do 400kg nie sprawia trudności. Płaski próg zgodny z architekturą bez barier zapewnia wygodne przechodzenie bez ryzyka potknięcia. Dzięki zastosowaniu sprawdzonego systemu okuć i solidnie wzmocnionych profili, drzwi ThermoSlide mogą być wykonywane w klasie antywłamaniowej RC2. Oferowane są wykonania w wersji zamykanej na klucz, z opcją otwierania i zamykania od strony pomieszczenia lub z obu stron.

Źródło: Schüco
Foto: Schüco