środa, 11 czerwca 2014

Razem z OKNOPLAST przegonimy raka

Rak! To się leczy!
W bieżącym roku odbywa się II edycja kampanii społecznej Rak! To się leczy! Jak zaznaczają organizatorzy jednym z głównych czynników pozwalających zredukować zachorowalność na nowotwory jest zdrowy tryb życia. Zachętą do zmiany przyzwyczajeń i dbania o zdrowie, są organizowane w ramach akcji w wielu miastach polski biegi charytatywne.

Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem opierają się na czterech prostych zasadach: nie pal, odżywiaj się prawidłowo, bądź aktywny fizycznie, unikaj mocnego opalania. Założenia te pozwalają ograniczyć ryzyko choroby nowotworowej. W trakcie trwania kampanii, można nie tylko skorzystać z bezpłatnych porad lekarskich i wykonać badania, ale także przekonać się że dbanie o siebie nie jest trudne. Dietetycy pomogą zmienić dietę na zdrowszą, a biegi pozwolą przekonać się, jak dużo dobrej energii wyzwala aktywność fizyczna.

Każdy z biegów liczy 5 kilometrów. Bieg finałowy w Warszawie będzie liczył natomiast 10 kilometrów. Trasy przygotowane są tak, aby nie nastręczały trudności, są proste i prowadzą przez reprezentacyjne okolice miast. Do udziału zaproszeni są wszyscy, także Ci, którzy sportu nie uprawiają. Dystans można przebiec lub przemaszerować w rodzinnym gronie. Każdy kto dotrze do mety otrzyma medal. Nagrody dla uczestników biegów przygotował również Oknoplast. Są to kubki sponsorowanych drużyn i czekoladki z logotypem firmy.

- Sport jest bardzo ważny zarówno dla zdrowia jak i dla więzi społecznych. Pozwala utrzymać ciało w formie, a jednocześnie jest niesamowitą platformą łączącą osoby z różnych środowisk – mówi Grzegorz Filipek, Dyrektor Marketingu z OKNOPLAST. - Imprezy biegowe organizowane w ramach kampanii „Rak! To się leczy!”, a dokładnie fundusze z wpisowego uczestników, pomagają sfinansować badania profilaktyczne, którym można się poddać w czasie weekendów onkologicznych. Dlatego biegacze pomagają podwójnie - zebrać środki na sfinansowanie dostępu do ekspertów i badań, a także sobie, to może być pierwszy krok do nowego, bardziej świadomego życia.

Pierwszy bieg już 14 czerwca w Zielonej Górze. Następne odbędą się w Łodzi, Poznaniu i Warszawie.

Źródło: Oknoplast
Foto (c): Oknoplast