czwartek, 26 czerwca 2014

Klucz do sukcesu... AIB

Producent uszczelek do okien AIB
Polskie przedsiębiorstwa odnoszące sukcesy w kraju, coraz częściej z powodzeniem konkurują z podmiotami z zagranicy. Zbudowanie mocnej, rozpoznawalnej na rynkach krajowych i zagranicznych marki to długi proces. Osiągnięcia polskich firm pokazują jednak, że jest to możliwe. Za przykład spółki, która dzięki ciężkiej pracy swoich twórców, stała się liderem na polskim rynku materiałów izolacyjnych, może posłużyć firma AIB.

Spełniać złożone obietnice
Założyciele AIB zaczynali od jednej linii produkcyjnej. Obecnie przedsiębiorstwo dysponuje, m.in. nowoczesnym zakładem, specjalistycznym działem badawczo-rozwojowym i zatrudnia ponad 100 pracowników. Asortyment to nie tylko uszczelki. Obejmuje system uszczelniających taśm okiennych (Integra System), masy butylowe, profile z PVC, konsole do montażu okien, bloki podparapetowe.

Nasze rozwiązania od początku tworzyliśmy z myślą o zbudowaniu silnej, polskiej marki, która będzie zdolna konkurować na rynku krajowym i europejskim – mówi Maciej Ślączka, Prezes AIB – Postanowiliśmy, że produkty firmowane marką AIB będą zawsze innowacyjne oraz najwyższej jakości. I od ponad dwudziestu lat tego postanowienia dotrzymujemy – dodaje.

Produkty firmy AIB od wielu lat są istotnym komponentem nowoczesnych, energooszczędnych okien oraz drzwi renomowanych producentów.

Wyróżniać się spośród konkurencji
Zbudowanie i utrzymanie dobrej pozycji przedsiębiorstwa to sztuka, która wymaga stosowania różnych narzędzi i metod, w zależności od bieżących potrzeb oraz otoczenia konkurencyjnego – wyjaśnia prezes AIB.

Trzeba odróżniać się od konkurencji. Silne marki oferują unikalne, typowe tylko dla nich cechy i korzyści, które dostarczają swoim odbiorcom. Ponieważ rynek się zmienia, przedsiębiorstwa muszą nieustannie rozwijać i inwestować w coraz nowszy asortyment i technologie.

Dzięki stałemu zwiększaniu nakładów na prace badawczo-rozwojowe, stworzyliśmy szeroką gamę produktów, które zaspokajają potrzeby dynamicznie rozwijającej się branży stolarki otworowej. Ponieważ zależy nam na dostarczaniu rozwiązań najwyższej jakości, uruchomiliśmy nowoczesne laboratorium, w którym przeprowadzamy badania i testy wymagane przez naszych klientów – mówi Maciej Ślączka.

W swoich działaniach AIB stawia na wiedzę i doświadczenie pracowników, dba o systematyczne podnoszenie ich kwalifikacji. Dzięki kreatywności i otwartości na nowe pomysły, spółka może przyjmować nawet bardzo nietypowe zlecenia. Ważne jest również ciągłe dążenie do optymalizacji produkcji oraz dobrze zorganizowany transport i logistyka. Pozwala to na skrócenie do niezbędnego minimum czasu dostawy, co jest istotne dla nabywców. Firma dba ponadto o ochronę środowiska naturalnego. Stosowane przez nią materiały – termoplastyczne elastomery – są łatwe do ponownego przetworzenia.

Zrozumieć klienta
AIB stawia na dobry kontakt i wysoką jakość obsługi kontrahentów – zarówno tych w kraju jak i za granicą.

To szczególnie ważne, ponieważ naszych produktów nie da się po prostu kupić w sklepie – tłumaczy Maciej Ślączka – Nabywcami oferowanych przez nas rozwiązań są klienci biznesowi, którzy cenią sobie to, że do każdego z nich podchodzimy indywidualnie – dodaje prezes AIB.

AIB w swoim asortymencie posiada wyroby ze standardowego programu, ale oferuje także rozwiązania projektowane pod konkretne potrzeby kontrahenta. Możliwe są dwa warianty. W pierwszym, dział techniczny klienta przedstawia ogólne założenia projektu lub jego gotowe propozycje, a eksperci pracujący w AIB weryfikują je pod kątem możliwości technicznych (wykonanie oprzyrządowania) oraz produkcyjnych. W drugim, klient zdaje się na wiedzę i doświadczenie pracowników Działu Badawczo-Rozwojowego, Projektowania i Wdrażania, i oczekuje od AIB opracowania optymalnego rozwiązania.

Źródło: AIB
Foto: AIB