piątek, 13 czerwca 2014

Ekskluzywna Stolarka VIP i Rekomendowane Salony Stolarki VIP

Stolarka VIP nagrody dla firm
Przyznano nagrody dla najlepszych produktów branży stolarki otworowej. Podczas Gali w Hotelu Westin, która odbyła się 10 czerwca b.r. wyróżnienia odebrali przedstawiciele producentów stolarki oraz salonów stolarki.

Jak powiedział Grzegorz Cendrowski, organizator plebiscytu Ekskluzywna Stolarka VIP: „Okna to oczy domu: zdobią, chronią, dają perspektywę i są niezbędne do zdrowego życia, chociażby z racji światła i przestrzeni, które nam ją tworzą i dostarczają. Wśród wielu producentów i wielu rozwiązań występujących na rynku jak wybrać to najwłaściwsze, które będzie pasowało do projektu, do elewacji, do otoczenia, odpowiadało naszym gustom i w wielu przypadkach przysłowiowej kieszeni. W dobie możliwości wyboru różnego rodzaju dóbr i ogromnemu natłokowi informacji, w tym również w segmencie stolarki, Program Ekskluzywna Stolarka VIP wychodzi naprzeciw potrzebom rynku. Spełnia zapotrzebowanie na rzetelną, sprawdzoną i profesjonalną informację, której oczekują klienci indywidualni, architekci oraz developerzy.”

„Ekskluzywna Stolarka VIP” to inicjatywa portalu www.stolarkavip.pl oraz firmy GEC Consulting G. Cendrowski. Program oceny i weryfikacji produktów powstał z myślą o klientach indywidualnych, poszukujących dobrych okien, drzwi, rolet, markiz i bram garażowych. Stolarka budowlana, szczególnie stolarka aluminiowa, ale również ta z drewna daje spore możliwości projektowania budynków. Jednak to stolarka PVC nadal dominuje w budownictwie indywidualnym i stanowi blisko 70 procent wszystkich wybieranych okien i to właśnie w oknach PVC nastąpił ogromny postęp dotyczący energooszczędności i estetyki.

Program "Ekskluzywna Stolarka VIP" promuje innowacje i wyjątkowe rozwiązania oferowane przez najlepszych producentów i sieci sprzedaży w całym kraju. Mówiąc o nowoczesnej stolarce nie wolno zapominać o komponentach do ciepłego, profesjonalnego montażu. Wszystkie elementy składowe w tym: surowiec z którego wykonane są profile, szyby, okucia, uszczelki, lakiery wpływają na jakość stolarki.

„Ekskluzywna Stolarka VIP” jest również wydarzeniem edukacyjnym, akcentującym potrzebę dbania o środowisko i komfort, szczególnie w kontekście energooszczędności, dźwiękochronności i bezpieczeństwa. Produkty zgłaszane do konkursu muszą spełniać wymogi specjalnie powołanej Kapituły Programu Stolarka VIP oraz oczekiwania Klientów, którzy przy wyborze zwracają uwagę na wzornictwo, jakość, energooszczędność, trwałości i funkcjonalność. Najlepsza stolarka otworowa to taka, której producenci i dostawcy oferują to, co jest modne, nowoczesne, estetyczne, funkcjonalne, trwałe i wykonane z najwyższą starannością.

Aby otrzymać statuetkę VIP należało przejść przez procedurę weryfikacyjną, polegającą na wypełnieniu dokumentacji, udostępnić stosowne badania oraz poddać się osądowi kapituły składającej się z ekspertów branży oraz architektów. Firmom, pomyślnie przeszły przez tą procedurę, wręczono nagrody „Ekskluzywna Stolarka VIP”.

Wyróżnione firmy i produkty:
1. Selena S.A. - Energooszczędna piana do ciepłego montażu - Piana pistoletowa Tytan Professional Energy 2020
2. Firma AdamS H.Pędzich - Wielofunkcyjne energooszczędne okno PVC – kompleksowe rozwiązania Passiv Line Plus
3. AMPOL Energooszczędne okno PVC - efektywne rozwiązania - Stolarka okienna PCV w systemie IDEAL 8000 ENERGY PLUS
4. Fakro Sp. z o.o. - Innowacyjna osłona przeciwsłoneczna - Markiza do okien pionowych VMZ Solar
5. Fakro Sp. z o.o. - Energooszczędne drewniane okno dachowe - FPP-V U5 PreSelect
6. Zakład Stolarki Budowlanej CAL Z. Cywiński i wspólnicy Sp.j. - Innowacyjne drzwi wejściowe z drewna kamienia i aluminium - projekt autorski Drzwi Carnat z termiczną osłoną podproża, biometrią i aplikacją mobilną
7. Oknoplast Sp. z o.o. - Innowacyjne Certyfikowane okno PVC do domów pasywnych – projekt autorski Winergetic Premium Passive
8. Aluhaus Grupa Oknoplast - Innowacyjne aluminiowe drzwi wejściowe - Linia drzwi Elite
9. Effector S.A. - Energooszczędne drzwi aluminiowe Patio HST - Drzwi tarasowe Eden Effect
10. Effector S.A. - Przeciwsłoneczna okiennica aluminiowa - Toscania Effect
11. AWILUX Spółka z o.o. Spółka komandytowa - Innowacyjne energooszczędne drzwi - PATIO HS SI 82 ThermoSlide z szybą SUNENERGY+
12. Bracia Bertrand Sp. z o.o. Sp. komandytowa - Unikalne energooszczędne okno PVC – odkrycie roku Okno PVC Kombisystem
13. Bracia Bertrand Sp. z o.o. Sp. komandytowa - Unikalne innowacyjne energooszczędne okno drew-alu – najlepsze rozwiązania ULTRATHERM
14. P.P.H.U. KLINAR - Energooszczędne komponenty do ciepłego montażu - Profil podokienny PR02XT
15. AIB Sp. z .o.o. S.K.A. - Najlepsze komponenty do ciepłego montażu System INTEGRA – taśmy izolacyjne do ciepłego montażu
16. Roto Frank Okna Dachowe Sp. z o.o - Pierwsze w pełni automatyczne okno PVC uchylno - wysokoosiowe - RotoComfort i8

Specjalne Wyróżnienie dla firmy:
17. Bracia Bertrand Sp. z o.o. Sp. komandytowa - Za wdrażanie innowacyjnych technologii w produkcji okien i drzwi

Podczas Gali wręczono ponadto nagrody salonom stolarki, które wybrano w oparciu o zobiektywizowane kryteria. Salony te zostały zweryfikowane w Programie „Rekomendowane Salony Stolarki VIP” i uzyskały tytuł Laureata Programu. Laureatami wyróżnienia zostały firmy, które zapewniają najlepszą obsługę klienta.

Wyróżnione Salony:
1. FPHU DS. Daniel Szeremiota Ul. Kolejowa 1 11-300 Biskupiec VIP - Najlepsze Salony Stolarki
2. HMB s.c. Kamila Skurczyńska Cezary Rosłoński Pniewo 10E 05-190 Nasielsk Super VIP - Najlepsze Salony Stolarki
3. MSTUDIO Mariusz Owczarek Ul. Łąkowa 7B 90-562 Łódź Super VIP - Najlepsze Salony Stolarki

Badania ankietowe przeprowadzone na rynku materiałów budowlanych wskazują, że w przypadku zakupu okien i drzwi wybór dostawcy - producenta jest oparty przede wszystkim na cenie oferowanego towaru, opinii znajomych, reklamie, znajomości marki, modzie na daną konstrukcję i energooszczędność.

Program "Ekskluzywna Stolarka VIP" zmienia te przyzwyczajenia, gdyż inspiruje i pokazuje najlepsze dostępne rozwiązania. Warto z tych podpowiedzi skorzystać, także podczas tworzenia projektu i komunikacji z klientem na każdym etapie od projektu do wykonania.

Źródło: GutPR
Foto: Stolarkavip.pl