niedziela, 11 maja 2014

Trendy w aranżacji – drzwi z opaską ARCO

Drzwi wewnętrzne VOX z opaską ARCO
Detale mają duży wpływ na charakter wnętrza. W dyskretny sposób przesądzają o jego stylu. Drzwi, które stanowią ważny element w aranżacji, powinny być więc dopracowane w szczegółach.

Modny minimalizm to proste formy, oszczędność elementów dekoracyjnych, monochromatyczne lub stonowane kolory. W nowoczesnym wnętrzu, każdy szczegół jest istotny. Drzwi z opaską ARCO wpisują się w założenia nowoczesnego designu.

Wykończenie ma znaczenie
Ościeżnicę z opaską ARCO, którą dla VOX wyprodukowała firma INTERDOOR, wyróżnia rama drzwi z podwyższoną górną belką i zaokrąglonymi krawędziami. Ten detal nadaje charakter zarówno skrzydłu drzwiowemu, jak i całej aranżacji. Opaska ARCO dedykowana jest dla czternastu modeli drzwi.

Zaokrąglona krawędź górnej belki komponuje się idealnie z wstawkami szklanymi o podobnie zaoblonych bokach. Skrzydła drzwiowe z kolekcji Allande, Andora i Bolzano, w oprawie opaski ARCO zyskują nowe, lekkie proporcje. Dekoracje ze stali nierdzewnej, połączone z zaokrągloną krawędzią czynią natomiast z modelu Alba najbardziej surowy model w kolekcji.

Wiele pomysłów, wiele aranżacji
Potwierdzeniem walorów wzorniczych opaski ARCO jest Tytuł Dobry Design 2014 . Możliwość zestawiania opaski z kilkunastoma modelami drzwi oferowanymi w bogatej gamie kolorystycznej sprawia, że może być ona uzupełnieniem wielu ciekawych aranżacji: od tych utrzymanych w odmiennej kolorystyce, przez eleganckie, aż po osadzone w klimacie surowej nowoczesności.

Drzwi Allande Vox z futryną Arco

Źródło: VOX
Foto (c): VOX