poniedziałek, 5 maja 2014

Szklane drzwi w ofercie firmy Kopp

Drzwi szklane - szkło formowane termicznie
Nowa linia szklanych drzwi reliefowych firmy Kopp przygotowana została dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań i oryginalnych wnętrz.

Drzwi z kolekcji Florence wykonane są z reliefowego, hartowanego szkła gr. 8mm, odpornego na uszkodzenia i spełniającego normy bezpieczeństwa. Dzięki obróbce termicznej, możliwe jest stworzenie na tafli szkła dowolnego wzoru dekoracyjnego, który może być wykonany na wewnętrznej lub zewnętrznej stronie szyby. Szkło poddane ręcznej obróbce, dzięki wykorzystaniu artystycznej techniki stapiania, przekształca się w szklaną płaskorzeźbę. Pozwala to na tworzenie płaskich oraz przestrzennych, zarówno kolorowych, jak i bezbarwnych form.

Uzupełnienie skrzydła drzwiowego stanowią indywidualnie dobierane klamki, okucia i zamki. Każdy wzór dostępny jest w wersji jedno- i dwuskrzydłowej, a także przesuwnej oraz giętej o specjalnie wyprofilowanej tafli szkła.

Standardowe wymiary tafli szklanych:
717 x 2017mm – drzwi „70”
817 x 2017mm – drzwi „80”
917 x 2017mm – drzwi „90”

Wymagana grubość muru to minimum 80mm.

Ościeżnice do drzwi szklanych mogą być regulowane lub stałe. Wykonane są z płyty MDF, fornirowanej lub malowanej na dowolny kolor z palety RAL (w wersji matowej lub z połyskiem).


Źródło: Kopp
Foto (c): Kopp