piątek, 16 maja 2014

Nagroda Duńskiej Organizacji ds. Eksportu dla VELUX Polska

Nagroda dla producenta okien Velux Maj 2014
13 maja b.r., w czasie wizyty duńskiej pary książęcej w Polsce, firma VELUX otrzymała nagrodę – Dyplom Duńskiej Organizacji ds. Eksportu i Medal Honorowy JKW księcia Henryka. VELUX doceniono za działanie w sposób odpowiedzialny, inwestycje przyczyniające się do tworzenia nowych miejsc pracy oraz rozwój eksportu.

Nagrodę z rąk JKW księcia Fryderyka w imieniu spółki odebrał dyrektor generalny VELUX Polska - Jacek Siwiński. Dyplom Duńskiej Organizacji ds. Eksportu i Medal Honorowy księcia Henryka są najbardziej prestiżowymi duńskimi nagrodami w zakresie handlu międzynarodowego. Nagrody wręczane są osobom lub przedsiębiorstwom działającym za granicą, za szczególne osiągnięcia w promowaniu duńskich produktów i usług.

Grupa VELUX działa na polskim rynku od 1989r. W 1990r. powstała spółka handlowa VELUX Polska, a produkcja w pierwszej fabryce w Gnieźnie rozpoczęła się 16 lat temu. Kolejny zakład powstał w 2003r. w Namysłowie.

- VELUX od ponad 20 lat z sukcesem inwestuje i rozwija się w Polsce, wnosząc swoje wartości, model biznesowy oparty na społecznej odpowiedzialności oraz innowacyjne produkty. Przyczynia się do promocji duńskich produktów, jak również kreuje miejsca pracy i wpływa na rozwój otoczenia, w którym działa. Jako ambasador jestem dumny z sukcesów duńskich firm w Polsce – powiedział Steen Hommel, ambasador Danii w Polsce.

Obecnie Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce są liderem w eksporcie okien z Polski, a ich poziom obrotów wynosi ponad 1,3mld zł. Zatrudniają w sumie ponad 3tys. osób. Grupa VELUX systematycznie rozwija się i inwestuje w nowe technologie, dbając przy tym o wysokie standardy jakości, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. W ciągu ostatnich dwóch lat Grupa VELUX wydała ponad 250mln zł na modernizację fabryk w Polsce.

- Otrzymana nagroda jest dla nas wyjątkowym wyróżnieniem, ponieważ docenia obecność VELUX na polskim rynku jako znaczącego inwestora, pracodawcy i partnera w regionie. Jestem przekonany, że nasze ostatnie inwestycje w Polsce będą siłą napędową nie tylko do naszego dalszego rozwoju lecz przyczynią się także do rozwoju lokalnej gospodarki – powiedział Jacek Siwiński, dyrektor generalny VELUX Polska.

Źródło: Velux
Foto (c): Velux