środa, 9 kwietnia 2014

System do produkcji okien w ofercie firmy Effector

Drewniano - aluminiowy system do produkcji okien Optima łączy atrakcyjny design i naturalne walory drewna od wewnątrz oraz praktyczność aluminium w ochronie przed zniszczeniem oraz negatywnym wpływem deszczu, gradu, śniegu czy słońca od zewnątrz.

Informacje podstawowe
Profile do produkcji stolarki okiennej Optima Effect łączą atrakcyjny wygląd, ciepło i prestiż produktów drewnianych z odpornością elementów z aluminum. Drewniana rama okienna we wnętrzu gwarantuje stabilność oraz znakomitą izolację termiczną, jest elegancka i wprowadza do wnętrza wyjątkowy nastrój. Zewnętrzny profil z aluminium stanowi odporny na warunki atmosferyczne element dekoracyjny. Jego powierzchnia może być gładka lub drobnostrukturalna i jest oferowana w szerokiej palecie barw. Ważną cechą, decydującą o wyglądzie systemu jest kształt profili, a szczególnie krawędź łącząca dwie powierzchnie. Optima Effect wyróżnia się prostotą i elegancją, zgodnie z panującymi trendami.

Opis systemu
Optima Effect pozwala na wytwarzanie okien drewniano-aluminiowych, przy wykorzystaniu zestawów frezów służących do profilowania w drewnie oraz elementów ram o odpowiednich dla tych konstrukcji przekrojach. System składa się z rozbudowywanego asortymentu profili. Może być wykorzystany do realizacji zróżnicowanych projektów architektonicznych (m.in. budynki mieszkalne, obiekty użyteczności publicznej).

Funkcjonalność
Okna drewniano-aluminiowe są wygodne w użytkowaniu i pielęgnacji. Dzięki wykorzystaniu aluminium od zewnątrz są odporne na uszkodzenia. Wykorzystanie drewna od wewnątrz sprawia, że wygląda ono naturalnie, a jednocześnie pełni funkcję izolacyjną. Dopracowana w szczegółach konstrukcja profili Optima Effect pozwala na szybki i wygodny montaż elementów. Stosując go można używać standardowych okuć, dedykowanych dla okien drewnianych.

Źródło: Effector
Foto (c): Effector