czwartek, 17 kwietnia 2014

IV-ty Konwent Stolarki w Oleśnicy zakończony sukcesem

IV Konwent Stolarki w Oleśnicy 2014
Czwarty Konwent Stolarki „Praktyka czyni mistrza” odbył się w dniach 11-12 kwietnia 2014r. w Oleśnicy. Ponad 100 gości, prelekcje ekspertów oraz pokazy montażu stolarki to klucz do sukcesu wydarzenia organizowanego przez platformę StolarkaVIP oraz GEC Consulting.

Czwarty i ostatni w tym roku Konwent Stolarki zgromadził wielu producentów, montażystów, dilerów i dostawców komponentów do produkcji stolarki otworowej. Podczas dwóch dni przedstawione zostały nowości produktowe, poruszono kwestie związane z prawem konsumenckim, goście mogli zapoznać się z technikami ciepłego montażu.

Pierwszy blok tematyczny konwentu poświęcono ciepłemu montażowi stolarki. Przedstawiono i omówiono w nim nowoczesne technologie. Kolejny wykład dotyczył zastosowania szkła i szyb zespolonych w stolarce. Następnie poruszono temat „ciepłych parapetów” oraz rozwiązań w chemii budowlanej stosowanych podczas montażu. Zaraz po przerwie kawowej zawiązała się dyskusja dotycząca badań wytrzymałościowych i ogniowych stolarki. Kolejny panel dotyczył rolet i tego, co jest w nich najważniejsze. Ostatnia prezentacja pierwszego dnia poświęcona była stolarce PVC oraz nowym rozwiązaniom w systemach PVC. Uzupełnieniem wystąpień ekspertów był pokaz montażu trójwarstwowego i poza licem muru. Goście mogli zobaczyć kompletne i właściwie przygotowane otwory okienne, a także ciepły montaż drzwi przesuwnych typu HS oraz ciepły montaż okna PVC zintegrowanego z roletą. Zwieńczeniem pierwszego dnia Konwentu Stolarki była kolacja dla uczestników spotkania.

Drugi dzień konwentu rozpoczęło wystąpienie Hanny Gut z Agencji GutPR na temat marketingu, e-marketingu i PR-u w stolarce. Kolejna prelekcja poprowadzona przez przedstawiciela firmy Roto dotyczyła funkcjonalnych okuć. W następnej części poruszono temat badań produktów stolarki. Dużym zainteresowaniem cieszył się panel z prawnikiem, podczas którego eksperci z Kancelarii Prawnej Koksztys omawiali zmiany przepisów w prawie konsumenckim i zwracali uwagę na niedozwolone klauzule w umowach. Ostatnie wystąpienie na temat korzyści i zagrożeń płynących z eksportu stolarki z montażem wygłosił Grzegorz Cendrowski. Na koniec goście mogli zwiedzić stoiska producentów, porozmawiać z przedstawicielami handlowymi, jak również ekspertami i prawnikami uczestniczącymi w konwencie. Zwieńczeniem spotkania w Oleśnicy było rozdanie certyfikatów oraz nagród dla uczestników.

Konwent Stolarki na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń dla branży. Czwarte spotkanie producentów, montażystów, dilerów i dostawców stolarki otworowej, które odbyło się pod hasłem „Praktyka czyni mistrza” i tym razem okazało się sukcesem. Nie byłoby to możliwe bez Organizatora konwentów i szkoleń dla branży - platformy informacyjnej StolarkaVIP oraz GEC Consulting Grzegorz Cendrowski, jak również Patronów wydarzenia AIB – Patrona Generalnego oraz firm: Roto, Selena, Effector, Fakro, Centrum Techniki Okrętowej, Klinar, Aluplast, Exte.

Źródło: GutPR
Foto (c): StolarkaVIP