sobota, 5 kwietnia 2014

Autorskie technologie Schüco na fensterbau/frontale 2014

Schuco - stoisko na Fensterbau Frontale
Dobiegła końca kolejna edycja targów fensterbau/frontale - największego wydarzenia w branży stolarki okiennej w Europie. W ciągu trzech dni firma Schüco odsłaniała tajniki systemu okiennego Alu Inside oraz przedstawiła rozwiązania w zakresie drzwi przesuwnych i wykańczania powierzchni PVC.

W tym roku targi odwiedziło aż 108 tys. gości, a swoją ofertę prezentowało ponad 1300 wystawców z blisko 40 krajów świata. Stoisko Schüco przyciągało odwiedzających robiącą wrażenie konstrukcją składającą się z wielkowymiarowych przekrojów profilu Schüco Alu Inside.

Namacalne idee
Wystawie Schüco przyświecało hasło „Unikatowy profil”, nawiązujące do opatentowanych pasywnych i energooszczędnych okien Alu Inside w technologii PVC.

- Wymagania rynku i klientów wskazują drogę do coraz cieplejszych okien. Minimalne wymagania dotyczące termoizolacyjności okien już za trzy lata zostaną podwyższone do poziomu U (max) = 1,1 W/m2K. Osoby, które przewidują sprzedaż budynku w perspektywie następnych pięciu lat, powinny już dziś zainwestować w technologie jutra. Innowacje nie powstają z dnia na dzień. Schüco już od dawna posiada kompletne technologie do budowy domów pasywnych i zeroenergetycznych. Chcemy wskazywać przyszłe trendy, a okna Alu Inside to sztandarowy przykład – powiedział Marek Mędrek, Dyrektor Sprzedaży PVC na Europę Wschodnią w Schüco International Polska.

W oknach z linii Alu Inside wykorzystano zamiast tradycyjnych wzmocnień ze stali - płaskowniki z aluminium o powierzchniach refleksyjnych, które trwale połączono z PVC. Rozwiązanie takie pozwala zapobiegać zjawiskom mostków termicznych. Profile mogą posiadać dodatkowe wkładki termiczne, które podnoszą parametry termoizolacyjne okna do poziomu pasywnego zgodnie z wymogami Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt. Wyjątkowo stabilna konstrukcja Alu Inside już w wkrótce pozwoli na produkowanie okien o 25 proc. większych od standardowych przy zachowaniu optymalnych właściwości termoizolacyjnych.

Kolejnym ciekawym punktem wystawy były drzwi podnośno-przesuwne Schüco ThermoSlide, które mogą osiągać parametry pasywne Uw≤0,8 W/m2K, oferują bezpieczeństwo i ciekawy wygląd. Znakomite właściwości termoizolacyjne to wynik zastosowania wielokomorowego progu z dodatkowymi izolatorami oraz systemu uszczelnień między skrzydłami stałymi a ruchomymi. Drzwi można doposażyć w specjalne okucia, dzięki którym uzyskują klasę antywłamaniową RC2. Stolarka ThermoSlide oferowana jest także w wersji z nakładkami aluminiowymi TopAlu, która odpowiada wymaganiom nowoczesnej architektury obiektów mieszkaniowych i komercyjnych.

Na potwierdzenie rozwoju technologii w produkcji stolarki budowlanej firma Schüco zaprezentowała ponadto drzwi zewnętrzne z elektroniczną kontrolą dostępu Schüco DCS, okna Corona SI 82 z modułowym okuciem VarioTec NI, a także drzwi panelowe, które znajdują się jeszcze w fazie badań.

Źródło: E.C.H.O. PR
Foto (c): Schüco