wtorek, 11 marca 2014

Ulepszona gama okien dachowych VELUX

Okno Standard Plus Velux GLL B
VELUX wprowadza nową, ulepszoną gamę okien dachowych. Pośród pięciu nowych modeli znajdziemy całkowicie odmienioną wersję popularnego okna VELUX GZL.

Odświeżone wzornictwo sprawia, że okna VELUX stanowią nowoczesny i elegancki element każdego wnętrza. Dzięki większej szybie (do 10 proc.), nowe okna dostarczają więcej naturalnego światła i energii cieplnej, redukując tym samym koszty ogrzewania i zużycia energii. To tylko część ulepszeń, jakie VELUX wprowadził do swoich produktów.

Pełny wybór sposobów otwierania
Nowa oferta to siedem typów okien podzielonych na trzy linie – Standard, Standard Plus oraz Premium. Jest to najszersza gama okien tej marki w ponad 70-letniej historii firmy. Obecnie VELUX jako jedyny producent, oferuje pełny wybór sposobów otwierania w oknach standardowych, co pozwala dobrać odpowiednie rozwiązanie do każdego poddasza ze skośnym dachem.

Standard – dobra jakość w korzystnej cenie
Linia Standard jest ulepszoną wersją jednego z najpopularniejszych okien. Okna GZL są oferowane w wariancie z górnym i dolnym otwieraniem. W obydwu typach zastosowano wentylację, działającą nawet wówczas, gdy okno jest zamknięte. Wbudowany filtr stanowi barierę dla kurzu i insektów. Ponadto okna mogą być doposażone w elektryczne otwieranie VELUX Integra®, co pozwala na sterowanie stolarką przy pomocy panelu dotykowego.

Standard Plus – dodatkowe korzyści
Seria Standard Plus to zalety okien Standard oraz inne zalety. Dzięki dodatkowej uszczelce i technologii ThermoTechnology™, okno obrotowe GLL linii Standard Plus zapewnia lepszą izolację. Standardowo wyposażone jest w szybę laminowaną od wewnątrz, co podnosi bezpieczeństwo i tłumi hałasy. W linii Standard Plus znajdziemy także okno obrotowe GLU z górnym systemem otwierania, wykonane z rdzenia drewnianego pokrytego poliuretanem. System ten nie wymaga konserwacji i sprawdza się w pomieszczeniach o wyższej wilgotności (np. łazienka).

Premium – bez kompromisów
Dla najbardziej wymagających klientów dedykowana jest linia okien Premium typu GPL i GPU, dostępnych z podwójnym systemem otwierania. Ich skrzydło można obrócić, albo unieść do kąta 45st., uzyskując panoramiczny widok. Hartowana energooszczędna szyba, dodatkowa uszczelka i technologia ThermoTechnology™ sprawiają, że izolacyjność stolarki jest wyższa. Okna linii Premium dostępne są w wersji drewnianej lub drewniano-poliuretanowej.

Źródło: Velux
Foto (c): Velux