wtorek, 4 marca 2014

Trzy kolekcje firan „makaronów” od Fabryki Firanek i Koronek HAFT S.A.

Firany makarony zielone
Dekoracje okienne coraz częściej przypominają misterną sztukę, która wprowadza wyrafinowane akcenty, nadając wnętrzom niepowtarzalny urok. Nieszablonowe rozwiązania sprawdzają się zarówno w pomieszczeniach eleganckich, jak i awangardowych. Modnym trendem dekoracji okien są ostatnio firany „makarony”, których finezję odkryjemy dzięki Fabryce Firanek i Koronek HAFT S.A.Specyficzny model firan, jakim są „makarony” (zwane też „sznurkami”, „frędzlami” i „spaghetti”) przywołuje skojarzenia utożsamiane z wnętrzami niesztampowymi. Ozdobione nimi okna wzbudzają podziw każdego zwolennika nowoczesnego designu. Wyjątkowość „makaronów” polega nie tylko na ciekawym wyglądzie, ale także możliwości kreowania wielu kombinacji. Dzięki temu potrafią przemienić niejedno pomieszczenie w elegancki salon, który oczaruje niepowtarzalnym wdziękiem.

Gra klasyki z awangardą
Udany wystrój wymaga dopracowania i konsekwencji w realizacji artystycznego zamysłu. Drobny detal potrafi skupić na sobie całą uwagę. Aby podkreślić znaczenie drobiazgów w urządzaniu wnętrz, firma HAFT S.A. stworzyła kolekcję firan „makaronów”, na którą składają się trzy modele – 20380 (boucle), 20388 (pętelki) i 4699 (sznurki), które wzięły swoje nazwy od finezyjnych splotów. Biorąc pod uwagę zarówno gusta osób ceniących klasyczną formę, ale także tych, które odważnie kreują przestrzeń i sięgają po zjawiskowe trendy, do wyboru są aż 24 wersje kolorystyczne firan, od odcieni bieli po czekoladę i czerń. Łatwość dobierania motywów ozdobnych do wariantów kolorystycznych stwarza pole do popisu zarówno dla tradycjonalistów, jak i wielbicieli nowoczesnych trendów.

Model 20380 wyróżniają niteczki zdobione drobnymi pączkami BOUCLE przypominającymi z bliska misternie tkane płatki kwiatów. Efekt jest bardzo subtelny. Mimo drobnej formy, uwagę przykuwa efektowne wykończenie firany, sprawiające wrażenie wypukłości. Równie ciekawie prezentują się „makarony” 20388, w których nitki wpleciono małe perełki typu PĘCZKI. Dyskretny i prosty wzór tworzy jednolitą formę, zaakcentowaną przez regularność powtarzającego się zdobienia. Oryginalny charakter mają także „makarony” 4699, utrzymane w bardziej klasycznej stylistyce. Brak faktur oraz jednolita linia nitek wywołują wrażenie stonowanej dekoracji. Modele „spaghetti” są gotowe do zawieszenia i dostępne na tunelu ułatwiającym montaż. Zmieniając ich ułożenie, długość, przewiązując lub upinając klamrą można przekształcić dekorację okienną według własnych upodobań.

Sznur praktycznych pomysłów
Na korzyść „makaronów” z oferty HAFT S.A. przemawiają przede wszystkim walory estetyczne. To jednak nie jedyna zaleta tego typu firan. Poza stylistyką te rozwiązania okienne charakteryzują się dużą funkcjonalnością. Spektakularne firany typu spaghetti nadają wnętrzom świeżość i urok, dlatego sprawdzą się jako dekoracja sama w sobie. Ich zwiewna forma pozwala na dyskretne przysłonięcie okna, które sprawi, że do wnętrz przedostanie się dużo naturalnego światła. Tę cechę można uwzględnić także dekorując parapet, bowiem „makarony” odsłonią skryte za nimi ozdobne drobiazgi i kwiaty. Firany typu „frędzle” z powodzeniem można wykorzystać także jako kotarę lub przesłonę pomiędzy pomieszczeniami. Wprowadzając nastrój tajemnicy, w pomysłowy sposób zastąpią drzwi i ścianki działowe.

Pamiętając o właściwej pielęgnacji „makaronów” zachowamy ich piękno na długi czas. Do ich prania najlepiej używać woreczków, które dołączane są do tego typu firan. Można je także zamówić na stronie www.haft.com.pl. Nie uszkodzą one struktury materiału i będą zapobiegać wkręcaniu się nitek w bęben pralki. Dobrym rozwiązaniem jest także związanie firan „spaghetti” w kilku miejscach tak, aby nie plątały się w czasie prania. Wywieszone w prostej linii szybko wyschną i jednocześnie zachowają właściwą formę . Firany tego typu nie wymagają prasowania.

Makarony pomarańczowe

Źródło: GutPR
Foto (c): HAFT S.A.