poniedziałek, 3 marca 2014

Technologie Schüco na fensterbau frontale 2014

Schüco - aluminium PVC
Już wkrótce rozpoczną się targi fensterbau/frontale w Norymberdze. W dniach 26-29.03.2014r. w hali nr 7 na stoisku nr 403 firma Schüco przedstawi tajniki konstruowania innowacyjnych energooszczędnych i pasywnych okien, a także zaprezentuje najnowsze trendy w zakresie wzornictwa okien i drzwi.

Targi fensterbau/frontale to największe wydarzenie w branży stolarki okiennej w Europie. Na powierzchni ponad 94500m kw. zaprezentowane zostaną najnowsze technologie i produkty z tej dziedziny. Na stoisku firmy Schüco International znajdzie się przede wszystkim opatentowana technologia koekstruzji aluminium z PVC, którą wykorzystano w energooszczędnych i pasywnych oknach z serii Schüco Alu Inside.

Inspirujący wgląd w technologię
Efektywność energetyczna to główny kierunek rozwoju budownictwa. Dlatego ważnym punktem prezentacji firmy Schüco będzie siedmiokomorowe okno Alu Inside, w którym standardowe stalowe wzmocnienia zastąpiono ciągłymi, aluminiowymi usztywnieniami. Techniczna wizualizacja profilu pozwoli odwiedzającym zobaczyć w szczególe rozwiązania konstrukcyjne i ich funkcje. Innowacyjna metoda łączenia aluminium z PVC pozwala minimalizować efekt mostków cieplnych w ramie skrzydła i ościeżnicy oraz obniżyć współczynnik przenikania ciepła Uf do 0.76 W/m2K. Lżejsza konstrukcja, stabilność oraz opłacalność produkcji to dodatkowe atuty systemu Alu Inside.

Wysublimowane wzornictwo
Stolarka okienna i drzwiowa kreuje charakter budynku, dlatego Schüco systematycznie poszukuje nowych technologii wykańczania powierzchni PVC. Na wystawie będzie można zobaczyć m.in. energooszczędne drzwi przesuwne Schüco ThermoSlide w wersji z nakładkami aluminiowymi Schüco TopAlu o powierzchniach anodowanych lub w dowolnej kolorystyce, np. z palety RAL, a także drzwi wejściowe z serii Corona SI 82 w wyjątkowej kolorystyce metalicznej AutomotiveFinish. Na targach fensterbau/frontale zadebiutują nowe odcienie i efekty strukturalne, które w tym roku dołączyły do kolekcji. Ponadto, część stoiska zostanie poświęcona stylowym drzwiom wejściowym z aluminium dedykowanym obiektom rezydencjalnym. Będzie można zobaczyć wiele wzorów, kolorów i rozwiązań kontroli dostępu.

Źródło: E.C.H.O. PR
Foto (c): Schüco