poniedziałek, 3 marca 2014

Osłony okienne do samodzielnego montażu - rodzaje mechanizmów i ich zalety

Z kasetą, bez kasety, żaluzje poziome i pionowe. Wybór osłony okiennej zależy od możliwości aranżacyjnych i naszych preferencji. Aby wyposażyć okna w odpowiednie produkty, nie potrzebujemy specjalisty. Wystarczy parę minut.

W kasecie
Dzięki zamontowanej kasecie, na tkaninie rolety nie osiada kurz, co doceniają przede wszystkim alergicy . W kwestii aranżacji, warto pamiętać, aby kolor osprzętu współgrał z kolorem stolarki okiennej. Rolety w kasecie z prowadnicami płaskimi oraz w kształcie litery U, to systemy, które pozwalają na pełną kontrolę promieni słonecznych. Tkanina przytrzymywana jest blisko szyby, nie marszczy się i nie odstaje, nawet przy uchylonym skrzydle. Montaż prowadnic jest prosty, wystarczy przykleić je do odtłuszczonych listew przyszybowych. Skuteczne są również rolety z prowadzeniem żyłkowym, gdzie specjalne żyłki stabilizują tkaninę. Rolety w kasecie to wygoda - wyróżnia je skuteczność i łatwość konserwacji.

Bez kasety
Rolety bez kasety instalowane bezpośrednio na skrzydle okna przy pomocy haczyków, to najtańsze i najłatwiejsze do montażu rozwiązanie, gdyż nie wymagają użycia narzędzi. To wybawienie dla tych, którzy cenią sobie prosty, szybki i samodzielny montaż.
Ciekawym rozwiązaniem są rolety wolnowiszące nad oknem. Dobrze sprawdzą się w przypadku okien łukowych, gdzie kształt ramy uniemożliwia montaż rolety na skrzydle.
Do zasłonięcia okien dachowych dedykowane są rolety z system sprężynowym, dzięki któremu tkanina roletowa jest odpowiednio napięta. Do rodziny rolet bez kaset należą także rolomaty (maty jutowe zamocowane na mechanizmie roletowym) i ekomaty (oparte na najprostszym mechanizmie zwijającym matę w rulonik z dołu do góry)

- Decydując się na system pozbawiony kasety otrzymujemy ogromne możliwości aranżacyjne. Samodzielna instalacja rolety trwa kilka minut. Dzięki prostej konstrukcji możemy przesłonić okna o nietypowym kształcie. Sklep KupRolety.pl posiada własny kanał w serwisie internetowym youtube, gdzie zamieszczone są krótkie filmiki instruktażowe - mówi Sławomir Witkowski, ekspert sklepu www.KupRolety.pl

Żaluzje pionowe
Żaluzje pionowe - Verticale charakteryzuje wyjątkowa funkcjonalność. Główną zaletą jest możliwość regulowania ilości światła dostającego się do pomieszczenia. Nadają się zarówno do pomieszczeń biurowych jak i mieszkalnych, w których trzeba przysłonić duże powierzchnie wraz ze ścianą. Verticale można montować zarówno do sufitu, jak i ściany na wybranej wysokości.

Żaluzje poziome
Żaluzje aluminiowe zahaczane i przykręcane to popularna metoda na zasłonięcie okien. Ich szczelne zamknięcie gwarantuje prawie całkowite zaciemnienie. Żaluzje instaluje się przy pomocy specjalnych wieszaków mocowanych bezinwazyjnie lub przykręcanych do listew przyszybowych. Dzięki zaczepowi dolnemu, opuszczona żaluzja przylega do uchylonego okna. Innym produktem dla wymagających użytkowników jest żaluzja plisowana, której konstrukcja pozwala na przesłonięcie szyby zarówno od góry, jak i od dołu. System zapewnia dyskrecję i wygodę. Montaż żaluzji plisowanej polega na przykręceniu małych uchwytów i zamontowaniu linek sterujących.

Samodzielny montaż rolet lub żaluzji, to oszczędność czasu i pieniędzy. Niezależnie od typu okna można wybrać osłonę okienną spełniającą nasze oczekiwania. Wystarczy chwila wolnego czasu, aby zainstalować ją bez pomocy fachowca, korzystając jedynie z instrukcji.

Źródło: LET PR
Foto (c): KupRolety.pl