poniedziałek, 17 marca 2014

Fakty i Mity o stolarce, czyli kolejny Konwent Stolarki

III Konwent Stolarki 2014
W dniach 27-28 lutego br. w Krakowie odbył się III-ci Konwent Stolarki. Głównym mottem tego branżowego wydarzenia, które zgromadziło blisko 120 uczestników było hasło „Fakty i Mity”. Spotkanie profesjonalistów było okazją do wymiany doświadczeń i zdobywania wiedzy podczas praktycznych pokazów.

Prezentacje takich firm jak: Aluplast Selena, Exte, Roto-Frank, Fakro, Effector czy Klinar inspirowały uczestników do dyskusji, nieraz bardzo intensywnej i prowadzącej do wielu ciekawych wniosków. Firma AIB, główny Patron Konwentu, przygotowała stanowisko montażowe stolarki i poprowadziła praktyczne pokazy. Na Konwencie nie zabrakło także przedstawicieli instytutów oraz laboratoriów badawczych (Centrum Techniki Okrętowej, Laboratorium Techniki Budowlanej).

Wśród nowości produktowych wyróżniała się energooszczędna pianka montażowa firmy Selena (marka Tytan. Nowe konsole firmy Knelsen i zupełnie nowe rozwiązania „ciepłych parapetów” firmy Klinar mogą znacznie ułatwić montaż okien. Znajomość szyb i ich optymalne zastosowanie zostało przedstawione przez firmę Effector. Firma Roto-Frank, potentat w dziedzinie okuć, wzbogaciła ofertę poprzez przejęcie firmy Gluske, specjalizującej się w produkcji podkładek do szyb dla wszystkich typów okien. Firma Exte pokazała praktyczny montaż rolety zintegrowanej z oknem. Sporym zainteresowaniem cieszyły się pokazy rolet i markiz z napędem słonecznym firmy Fakro.

Zwieńczeniem dnia była uroczysta kolacja, a następnie zabawa w „Casino Royal”, które było oblegane do późnych godzin wieczornych.

Ważnym punktem Konwentu był także blok prawny. Prezentacja dotycząca klauzul niedozwolonych, zaliczek i zadatków, gwarancji i rękojmi, wywołała wiele dyskusji i sprowokowała dziesiątki pytań. Warto podkreślić, że Konwent był obsługiwany marketingowo przez firmę GutPR, która to poprowadziła prezentację dotyczącą marketingu w branży stolarki.

Kolejny, IV-ty Konwent Stolarki odbędzie się w dn. 11-12 kwietnia 2014 we Wrocławiu. Organizatorzy spodziewają się jak zawsze bardzo dużej frekwencji. Więcej informacji i zapisy pod adresem mailowym: szkolenia@stolarkavip.pl lub pod numerem telefonu: 531-561-202. Mottem kolejnego Konwentu jest hasło ”Praktyka czyni Mistrza”, stąd uczestnicy mogą oczekiwać przełomowych wydarzeń i wielu pokazów, a także bloków tematycznych.

Źródło: GutPR
Foto (c): www.stolarkavip.pl