piątek, 28 marca 2014

Dobry rok dla Grupy VELUX i spółek siostrzanych w Polsce

Velux w Polsce - okna dachowe
Pomimo nienajlepszej kondycji branży budowlanej Grupa VELUX oraz spółki siostrzane w Polsce uzyskały w zeszłym roku ponad 13-procentową progresję wartości produkcji. Dzięki inwestycjom rozpoczętym w 2011r., które wyniosły przeszło 250mln zł, Grupa VELUX wzmocniła pozycję na polskim rynku okien.

Wartośc produkcji Grupy VELUX i spółek siostrzanych w 2013 roku to ponad 1,3 mld zł, co daje 13-procentowy wzrost w porównaniu do roku ubiegłego. Taki wynik stawia Grupę VELUX i spółki siostrzane na pozycji lidera w produkcji i eksporcie okien w Polsce.
Grupa VELUX i spółki siostrzane zatrudniają obecnie w naszym kraju ponad 3100 osób. Tylko w ubiegłym roku utworzono razem we wszystkich spółkach 295 miejsc pracy, co oznacza 9-procentowy wzrost poziomu zatrudnienia.

Znacząca rola Grupy VELUX w Polsce
Firma posiada trzy fabryki umiejscowione w Gnieźnie (okina i okucia) i Namysłowie (okna). Biuro handlowe, odpowiadające za sprzedaż i marketing zlokalizowane jest w Warszawie.
Grupa VELUX jest ważnym inwestorem w Polsce. W przeciągu dwóch lat producent okien dachowych zainwestował ponad 250mln zł, przede wszystkim w rozwój nowych technologii. Inwestycje dotyczyły modernizacji fabryk w Gnieźnie oraz Namysłowie. Było to największe przedsięwzięcie w ponad dwudziestoletniej historii VELUX w Polsce. Zmodernizowane zakłady należą obecnie do największych i najnowocześniejszych fabryk w sektorze stolarki budowlanej.

- Od kilku lat obserwujemy tendencję do wyboru bardziej zaawansowanych rozwiązań pod względem energooszczędności, funkcjonalności i wzornictwa. Dlatego pod koniec marca wprowadzamy do sprzedaży ulepszoną gamę okien dachowych Nowej Generacji, obejmującą pięć nowych typów. Ta najszersza w historii firmy oferta to odpowiedź na potrzeby naszych klientów – zaznacza Jacek Siwiński, dyrektor generalny VELUX Polska.

67mln zł na wsparcie polskich organizacji społecznych
VELUX angażuje się ponadto w życie społeczności lokalnych oraz wspiera funkcjonowanie organizacji społecznych dotacjami przyznawanymi przez Fundacje VELUX. Od 2003 roku przekazały one osiemnastu organizacjom społecznym ponad 67mln zł na organizację inicjatyw powiązanych z ochroną socjalną, niwelowaniem różnic społecznych, możliwością rozwoju osób bezradnych, wykluczonych z powodu ich niepełnosprawności lub ubóstwa.

Źródło: Velux
Foto (c): Velux