poniedziałek, 10 lutego 2014

Szkolenie z technik montażu stolarki okiennej

Techniki montażu okien - szkolenie
Aby w pełni wykorzystać zalety okien energooszczędnych, trzeba zadbać o ich profesjonalny montaż. Niezbędne jest spełnienie szeregu wymagań montażowych, by stolarka była odporna na działania wiatru, zmiennych temperatur, niesprzyjających warunków atmosferycznych oraz codzienną eksploatację.

Wiedzę z zakresu nowoczesnych technologii montażowych mogli zdobyć oraz zweryfikować w praktyce uczestnicy warsztatów "Wybrane aspekty i techniki montażu stolarki okiennej i drzwiowej", zorganizowanego przez Inoutic i Soudal, we współpracy z SFS intec.

Szkolenie odbyło się 16 stycznia 2014r. w Cząstkowie Mazowieckim. Uczestniczyło w nim 20 dealerów, montażystów i właścicieli firm remontowo-budowlanych. Zainaugurowało ono cykl profesjonalnych warsztatów, będących częścią programu edukacyjnego, realizowanego wspólnie przez firmy Inoutic i Soudal.

Materiał szkoleniowy został podzielony na kilka bloków tematycznych, obejmujących m.in. zagadnienia z zakresu parametrów techniczno-użytkowych oferowanych na rynku systemów profili okiennych i drzwiowych oraz zasad ich montażu. Prowadzący omówili także często popełniane błędy montażowe oraz przedstawili profesjonalne materiały, wykorzystywane do wykonywania energooszczędnego, „ciepłego” montażu.

Część praktyczna spotkania była okazją do zweryfikowania zdobytych umiejętności podczas montażu okna w ścianie szkoleniowej.

Podzielono nas na trzy grupy. Zadaniem każdej z nich było zamontowanie okna na innej przegrodzie. To był swego rodzaju test, próba przełożenia omówionych zasad prawidłowego montażu na praktyczne działanie. Wykonanie trójwarstwowego montażu okna pod okiem eksperta, który na bieżąco koryguje ewentualne niedociągnięcia i radzi, co jeszcze można zrobić lepiej, jest dla mnie ciekawym i wartościowym doświadczeniem – ocenia M. Grzeszczak z firmy Wojmarplast z Zagórowa.

Uczestnicy szkolenia i prowadzący je specjaliści uznali inicjatywę Inoutic i Soudal za ciekawą i trafiającą w potrzeby obu stron. Nie tylko dealerzy i montażyści podkreślali przydatność zdobytej wiedzy. Również eksperci wysoko ocenili wymianę doświadczeń z osobami pracującymi bezpośrednio przy montażu okien - spotykającymi się z Klientami i najlepiej znającymi ich oczekiwania.

Źródło: Profundo PR
Foto (c): Inoutic