piątek, 7 lutego 2014

FAKRO inspiruje

Prezentacja produktów Fakro 2014
W 2014r. w ofercie firmy FAKRO pojawiły się nowe produkty. Ich wdrożenie na rynek poprzedza seria konferencji szkoleniowych pt. „FAKRO inspiruje”, organizowanych w siedzibie firmy w Nowym Sączu. W pierwszym cyklu uczestniczyli przedstawiciele Izby Architektów, prasy branżowej, biur projektowych.

Spotkanie w centrali drugiego na świecie producenta okien dachowych było dla Gości okazją do poznania najnowszych, innowacyjnych produktów FAKRO, takich jak markiza do okien pionowych czy okno do dachów płaskich.

Swoje nowości produktowe firma zaprezentowała przy wykorzystaniu prezentacji multimedialnych oraz stereoskopowych 3D. Interaktywne modele przestrzenne umożliwiły oglądającym szczegółowe poznanie zastosowanych w oknach dachowych FAKRO rozwiązań technicznych.

- Do tej pory architekci znali FAKRO jako producenta okien do dachów skośnych, jednak obecne trendy w architekturze skłoniły naszą firmę do zaprojektowania zupełnie nowego, superenergooszczędnego okna do dachów płaskich – mówi Janusz Komurkiewicz, Dyrektor Marketingu FAKRO Polska - Do nowej grupy produktów, jakie firma wprowadza obecnie na rynek należą również dodatki do okien pionowych, wśród nich markizy zewnętrzne, które podnoszą komfort przebywania w upalne dni w pomieszczeniach, chroniąc je przed nagrzewaniem.

Program konferencji przewidywał także zwiedzanie firmy. Uczestnicy nie kryli wrażenia, jakie zrobiło na nich zaawansowanie technologiczne przedsiębiorstwa oraz rozmach inwestycyjny polskiej firmy.

Goszczący w FAKRO mieli ponadto możliwość przejścia nowym 100 metrowym tunelem, łączącym rozległe tereny przedsiębiorstwa. Ponieważ zajmowany dotychczas teren okazał się niewystarczający, FAKRO wybudowało nową halę produkcyjną na wcześniej niezagospodarowanych gruntach. Ponieważ były oddzielone od istniejącego już zakładu linią kolejową, dla zapewnienia szybkiej logistyki wewnątrzzakładowej FAKRO wybudowało pod nią tunel.

Zorganizowana przez FAKRO konferencja była nie tylko okazją do zapoznania się z najnowszą ofertą FAKRO. Wizyta w centralnej siedzibie firmy stanowiła również forum dyskusji branżowej i wymiany doświadczeń. Nie zabrakło także okazji do poznania uroków Sądecczyzny i jej rekreacyjnego zaplecza.

Źródło: Fakro
Foto (c): Fakro