czwartek, 6 lutego 2014

Drzwi z kolekcji SAHARA firmy POL-SKONE

Drzwi wewnętrzne Pol Skone Sahara biały dąb
Aranżacje afrykańskie łączą oryginalną estetykę z magicznym, ciepłym klimatem. Podstawą do ich wykreowania jest właściwie dobrana paleta kolorów kojarząca się z Czarnym Lądem oraz charakterystyczne meble i dodatki. Firma POL-SKONE proponuje do takich stylizacji drzwi SAHARA o wyjątkowej barwie pustynnego piasku, które podkreślą jej egzotyczny urok.

Wnętrze „afrykańskie” można urządzić na kilka sposobów. Wspólnym wyznacznikiem będą kolory, które tworzą klimat, a także charakterystyczne dla Afryki akcenty. Gama barw obejmuje pomarańcze, czerwienie, żółcie, ciepłe brązy, piaskowe beże oraz czerń. Projektując wnętrze, należy zachować spójność elementów oraz umiar. Wyraziste kolory i specyficzne dekoracje są wyznacznikami stylu afrykańskiego, ale ich nadmiar zaburzy harmonię w pomieszczeniu. Drzwi SAHARA marki POL-SKONE są dobrym sposobem na zachowanie równowagi kompozycji.

Dzika Afryka w Twoim domu
Klimat afrykański można wprowadzić do każdego pomieszczenia, niezależnie od jego funkcji i wielkości. W zależnosci od powierzchni, należy odpowiednio skomponować zestaw barw.
- W niewielkich przestrzeniach unikajmy intensywnej i ciemnej kolorystyki. Malowanie ścian w kolorze ognistej czerwieni jest niebywale efektowne, ale wyłącznie w dużych pomieszczeniach, w mniejszych zdecydowanie korzystniej będą prezentowały się piaskowe beże. Zadbajmy również o punktowe, nastrojowe oświetlenie. Styl afrykański poza specyficzną paletą barw charakteryzuje się zastosowaniem we wnętrzach motywów zwierzęcych jak np.: skóra zebry czy pantery oraz naturalnymi materiałami takimi jak kamień, wiklina, bambus oraz najczęściej używane drewno. Z niego wykonana jest podłoga, meble, stolarka okienna i drzwiowa oraz dodatki takie, jak rzeźby, czy maski. Można ze sobą dowolnie łączyć rożne gatunki i odcienie, pamiętając by były one zgodne z kolorystyką charakterystyczną dla stylu – wyjaśnia Karolina Strzelczyk Architekt Wnętrz w firmie Carolineart Pracownia Projektowania i Aranżacji Wnętrz.

Drzwi SAHARA pokryte są naturalnym fornirem w kolorze biały dąb, dostępnym w trzech wzorach usłojenia. Kolor przywodzi na myśl barwę pustynnego piasku – jest jasny i ciepły, tworzy ciekawe kompozycje z brązami oraz czerwienią. Z uwagi na proste wzornictwo, stolarka może być dedykowana do wnętrz nowoczesnych, jak i tych bardziej tradycyjnych. Efektownie będzie wyglądać przy meblach kolonialnych jak i tych wykonanych z rattanu lub bambusa. Stylizacje inspirowane Czarnym Lądem znajdują zwolenników nie tylko pośród podróżników czy miłośników odległych kultur, ale również wśród zwolenników klimatycznych miejsc i wyjątkowych rozwiązań.

Kolekcja SAHARA
Drzwi SAHARA produkowane są w systemie przylgowym. Konstrukcja modeli o pełnym skrzydle bazuje na ramiaku drewnianym obłożonym płytami HDF. Stolarka z tłoczeniami geometrycznymi oparta jest na ramiakach z klejonki sosnowej oraz frezowanej płyciny MDF. Powierzchnia drzwi SAHARA pokryta jest naturalnym fornirem w kolorze białego dębu. Wypełnienie stanowi płyta wiórowa otworowana lub opcjonalnie pełna. Oferowane są trzy wersje drzwi o pełnym skrzydle, które różnią się układem rysunku słojów drewna. Poza nimi POL-SKONE oferuje pięć modeli z prostokątnymi tłoczeniami wzdłuż wysokości skrzydła, które mogą być pełne lub szklone (szkło ornamentowe point-s gr. 4mm). Drzwi dostępne są w wersji jedno- i dwuskrzydłowej, jak również w naściennym systemie przesuwnym. Standardowe wyposażenie to zamek jednopunktowy wpuszczany, na klucz, na wkładkę lub do blokady łazienkowej.

Orientacyjna cena: SAHARA cena za skrzydło od 466 zł/netto

Źródło: E.C.H.O. PR
Foto (c): POL-SKONE