czwartek, 27 lutego 2014

Drzwi POL-SKONE w najszerszej palecie barw

Producent drzwi POL-SKONE wzbogacił ofertę modnych kolekcji drzwi wewnętrznych o 11 nowych barw wykończenia. Obecnie klienci mają jeszcze więcej możliwości tworzenia atrakcyjnych połączeń kolorystycznych, które zaakcentują charakter wnętrza
i wprowadzą do niego niepowtarzalny klimat.Zachowanie spójności kolorystycznej to podstawowa zasada przy aranżacji wnętrz. Barwy przesądzają o tym, jaka atmosfera panuje w pomieszczeniu, nadając mu ciepłego lub chłodnego wyrazu. Łącząc je ze sobą trzeba zachować umiar i właściwe proporcje. Powierzchnie ECO TOP (poszerzone o odcienie orzech Palermo, dąb południowy, jesion ciemny, dąb Salinas, sosna biała, dąb skandynawski), SILSTONE (poszerzone o odcienie orzech brazylijski, dąb syberyjski, klon Royal), a także nowa powierzchnia HIGH TOP (odcienie kasztan oraz dąb Premium) ułatwią stworzenie harmonijnego zestawu kolorystycznego wszystkich elementów wyposażenia. Nowe gama kolorystyczna zostanie zaprezentowana na zbliżających się poznańskich targach BUDMA (stoisko nr 8 , pawilon 8A).

Nieograniczone możliwości i satysfakcjonujący efekt
Zależnie od charakteru aranżacji do ich tworzenia wykorzystuje się różnorodne kompozycje odcieni. Każdy kolor przywołuje różne skojarzenia, a tym samym wywołuje rozmaite emocje. Oddziaływanie kolorów zależy także od tego w jakich połączeniach występuje. Dobierając paletę barw do konkretnego pomieszczenia warto wziąć od uwagę jego przeznaczenie i odpowiednio wyważyć proporcje poszczególnych składowych. Trzeba przy tym pamiętać, że na zestaw kolorów wnętrza składają również elementy drewniane, których barwa powinna łączyć się zresztą wystroju na zasadzie subtelnego przejścia lub efektownego kontrastu. Firma POL-SKONE powiększając ofertę wariantów wykończeń drzwi w dużym stopniu ułatwiła to zadanie. Kolekcje ARCO, ARCO Alu i INTER-AMBER są teraz dostępne w sześciu nowych kolorach powłok ECO TOP oraz w dwóch atrakcyjnych odcieniach powłok HIGH TOP. Kolekcje IMPULS, ETIUDA, SEMPRE – Alu, Onda oraz Verto wzbogacono natomiast o warianty wykończone powłoką SILKSTONE w trzech kolorach. Wśród nowych wariantów kolorystycznych odnajdziemy zarówno jasne odcienie, pasujące do wnętrz w stylu skandynawskim, jak i ciemne, mocne kolory znakomicie pasujące do pomieszczeń utrzymanych w klasycznej stylistyce. Najjaśniejszą z nowych barw jest sosna biała, która wyjątkowo dobrze będzie prezentowała się w aranżacjach, gdzie króluje biel, jasne tonacje i surowe formy. Dąb skandynawski, dąb Salinas i klon Royal utrzymane w tonacji delikatnych szarości można łączyć z modnym zestawem czerni, bieli, różu lub fioletu. Kompozycja ta jest powszechnie wykorzystywana w nowoczesnych salonach, i sypialniach. Ich uzupełnieniem są srebrzyste dodatki oraz chromowane wykończenia mebli i akcesoriów. Ciepły beż dębu Premium oraz nieco chłodniejszy dębu syberyjskiego stanowią uniwersalne rozwiązanie, które pozwala na tworzenie wielu ciekawych połączeń. Jasna tonacja sprawia, że stolarka w tym kolorze może być stosowana w niewielkich pomieszczeniach w sąsiedztwie pasteli oraz bieli. W większych przestrzeniach może tworzyć ciekawy kontrast z intensywnymi barwami ścian lub mebli. W palecie POL-SKONE znajdują się ponadto głębokie barwy brązu: orzech Palermo, dąb południowy, jesion ciemny, kasztan i orzech brazylijski, które są przeznaczone zwłaszcza do przestronnych i jasnych wnętrz. W minimalistycznych aranżacjach są zazwyczaj zestawiane z czystą bielą. Powstały ostry kontrast w połączeniu z prostymi formami mebli tworzy kompozycję pełną przestrzeni i świeżości. Intensywne ciepłe brązy sprawdzą się także w tworzeniu przytulnych wnętrz, jeśli zostaną wzbogacone słonecznymi barwami.

Więcej informacji na stronie: www.pol-skone.pl

Źródło: E.C.H.O. PR
Foto (c): POL-SKONE