czwartek, 27 lutego 2014

Drzwi na pokolenia

Drzwi Wirchormski Warszawa
Wybór drzwi wewnętrznych to ważny etap aranżacji wnętrz, którego konsekwencje mogą nam towarzyszyć przez wiele lat. Warto więc zainwestować w wyrafinowany design i najwyższą jakość wykonania.

W przypadku zakupu drzwi, można postawić na ekonomiczne wyroby nie wyróżniające się pod względem wzornictwa i jakości zastosowanych materiałów lub zainwestować w oryginalne, trwałe rozwiązania sygnowane marką renomowanego producenta. Istnieje pewna różnica pomiędzy kupnem drzwi, a innych sprzętów domowych. Meble, tekstylia, dekoracje wybieramy z myślą, że będą cieszyły oko przez parę lat, a po tym okresie zastąpimy je nowszymi, modniejszymi modelami. Kupując drzwi zazwyczaj nie zastanawiamy się nad ich ewentualną wymianą. Zakładamy, że będą nam służyć przez co najmniej kilkanaście, a może i więcej lat. Wymóg długowieczności każe się dokładnie zastanowić przed podjęciem decyzji.

Jeżeli zdecydujemy się na kupno wysokiej klasy drzwi to warto znaleźć producenta, który nie tylko zaproponuje nam produkty z katalogu, ale także dostosuje się do naszych oczekiwań (wymiar skrzydła, sposób wybarwienia, wzornictwo) - Drzwi to zbyt ważny element rzutujący na całość aranżacji, żeby wybierać z zaledwie kilku możliwych modeli czy kolorów – mówi Krzysztof Wirchomski, właściciel manufaktury Wirchomski. Jeżeli nie zależy nam na naturalnym rysunku drewna to skrzydła drzwiowe mogą być malowane, lakierowane lub foliowane. Najbardziej efektownym, a zarazem najdroższym wykończeniem (poza drzwiami w całości wykonanymi z drewna) jest fornir, czyli cienka warstwa drewna powierzchniowo klejona do skrzydła. - Drzwi okleinowane fornirem to eleganckie rozwiązanie, które szczególne współgra z klasycznym wystrojem. Należy pamiętać, że im szlachetniejszy gatunek drewna, tym wyższa cena drzwi fornirowanych. – dodaje Krzysztof Wirchomski. W przypadku szczególnie reprezentacyjnych wnętrz, można zainwestować także w drzwi w całości wykonane z drewna, wykończone lakierem, bejcą lub olejem. To propozycja dla koneserów, którzy docenią oryginalną barwę i rysunek drewna.

W poszukiwaniu wykonawcy wysokiej klasy drzwi wewnętrznych, warto odwiedzić m.in. showroom Krzysztofa Wirchomskiego, którego manufaktura specjalizuje się w pracy z drewnem. Pracownia Wirchomski posiada w ofercie kilkanaście gatunków drewna oraz ponad 50 rodzajów forniru.

Poza drzwiami na zamówienie marka Wirchomski dysponuje katalogiem gotowych modeli podzielonych na trzy kolekcje: Avangarde, Prestige i Classic. Przykłady drzwi z manufaktury Wirchomski zobaczyć można w showroomie marki przy ul. Merliniego w Warszawie. Na blisko 300m kw. znajduje się ekspozycja nie tylko drzwi, ale także mebli, kuchni oraz wielu innych przedmiotów dekoracyjnych z drewna.

Więcej informacji na stronie: www.wirchomski.pl

Źródło: Wirchomski
Foto (c): Wirchomski