sobota, 25 stycznia 2014

Zakup rolet przez internet

Roleta okienna
Zakupy przez Internet to oszczędność czasu i pieniędzy. Żywność, kosmetyki, odzież to produkty, które kupujemy najczęściej. W sieci możemy jednak kupić niemal wszystko, w tym m.in. praktyczne dodatki do okien. Od rolet szytych na miarę dzieli nas tylko jedno kliknięcie!

Przyjemność dla oka
Poruszając się po stronach e-sklepu, zwracamy uwagę na to, co wydaje się oryginalne, ciekawe, pasujące do naszego wnętrza. Podjęcie finalnej decyzji nie musi być poprzedzone żmudnymi poszukiwaniami. Aby jednak samodzielnie zaaranżować okna, warto poświęcić odrobinę więcej czasu. Zaletą sklepów internetowych jest bogata galeria zdjęć, schematów i danych technicznych. Mechanizm rolety sfotografowany na oknie ilustruje kształt, proporcje tkaniny, jej walory kompozycyjne. Odpowiednio skonstruowana strona sklepu ułatwia znalezienie optymalnego rozwiązania i podjęcie decyzji.

Od ogółu do szczegółu
Po wybraniu konkretnego modelu rolety, należy dokonać dokładnych pomiarów. Trzeba ustalić wymiary okna oraz głębokość wnęki, tak aby mechanizm nie utrudniał rozwarcia skrzydła w pełnym zakresie. W przypadku, wąskiej przestrzeni, dobrym rozwiązaniem będzie roleta bez kasety, mocowana przy pomocy haczyków, np. roleta MINI (KupRolety.pl). Specjalny mechanizm zapobiega przesuwaniu się belki, a wygodny w użyciu łańcuszek pozwala przesłaniać okno do odpowiedniej wysokości.

- Na stronie sklepu internetowego powinny znaleźć się obszerne instrukcje, bądź filmy video objaśniające sposób mocowania rolety. Dzięki temu samodzielna instalacja jest prostsza. Sklep KupRolety.pl posiada własny kanał w serwisie internetowym YouTube oraz bloga, gdzie zamieszczone są zdjęcia i filmy montażowe z niezbędnymi wskazówkami - tłumaczy Sławomir Witkowski, ekspert sklepu internetowego KupRolety.pl.

W drodze do domu
Przed zaakceptowaniem zakupu należy zapoznać się z ceną rolety, kosztami wysyłki oraz okresem gwarancji. Zaletą wielu sklepów jest pobieranie jednorazowej opłaty za dostawę, nawet jeśli zakupiliśmy większą ilość produktów. Jeśli odebrany przez nas towar jest wadliwy lub nie zgadza się z naszym zamówieniem, powinniśmy niezwłocznie skontaktować się z biurem obsługi sklepu, a następnie odesłać produkt na adres sprzedawcy. Dane kontaktowe powinny zawierać nie tylko e-mail, ale również numer telefonu, który pozwoli porozmawiać z pracownikiem sklepu i uzyskać fachową poradę. Na koniec pamiętajmy aby sprawdzić, czy sprzedawca nie zapomniał o załączeniu do przesyłki rachunku lub faktury.

Zakupy przez internet zyskują popularność. Zapewniają wygodę oraz możliwość szczegółowego poznania oferty. Wybierając taką formę zakupu, warto zapoznać się z regulaminem sklepu, warunkami kupna i reklamacji.

Pomiar okna przed zakupem rolet

Źródło: LET PR
Foto (c): KupRolety.pl