czwartek, 9 stycznia 2014

Zakończono kolejny etap inwestycji Effect Glass

Piec do hartowania szkła Glaston
Rok 2013 upłynął w Effect Glass pod znakiem inwestycji. Rozbudowano zaplecze produkcyjne zakładu w Kielcach oraz wyposażono działy obróbki szkła w dodatkowe urządzenia. Otworzono również nową fabrykę szyb zespolonych w Wędkowach k. Tczewa. Przedsięwzięcia te wpłynęły nie tylko na wzrost zatrudnienia, ale również umocniły pozycję firmy w czołówce producentów szyb zespolonych i szkła specjalnego, w tej części Europy.

Inwestycje w kieleckim zakładzie
Od dwóch lat trwają prace na terenie zakładu produkcyjnego firmy Effect Glass w Kielcach. W roku 2012 uruchomiono tutaj linię do hartowania szkła bez zafalowań, wraz z linią do jego mechanicznej obróbki. Kolejne prace przewidziane na 2013 rok przebiegały dwutorowo: w Kielcach oraz w miejscowości Wędkowy koło Tczewa. Inwestycje w zakładzie w Kielcach, dotyczyły m.in. montażu linii do rozkroju szkła laminowanego VSG oraz VSG z powłoką LE, o maksymalnym wymiarze cięcia 4600x4600mm. Park maszynowy zakładu wyposażono w dodatkowy piec Glaston Tamglass FC500™, umożliwiający hartowanie szkła o maksymalnych wymiarach 2800x6000mm. Pod koniec zeszłego roku nastąpiło ponadto uruchomienie wielkogabarytowej linii Lisec LV 60/30 do produkcji szyb zespolonych oraz szkła strukturalnego, o wymiarach do 3000x6000mm. Grubość zespolenia dzięki nowym urządzeniom może wynosić do 100mm. W grudniu 2013 roku zakończono modernizację linii do zespalania, która ułatwia i przyśpiesza proces produkcji szyb dwukomorowych. Kolejne inwestycje w kieleckiej siedzibie firmy zaplanowano na początek 2014 roku.

Inwestycje w Wędkowach
W lipcu 2013 r. zakończono większość prac wykończeniowych, a na początku października oficjalnie uruchomiono nowy zakład produkcji szyb zespolonych w Wędkowach. Inwestycje objęły m.in. budowę hali o powierzchni 12 tys. m kw. oraz instalację trzech nowoczesnych linii produkcyjnych. Obecnie możliwości produkcyjne fabryki Effect Glass w Wędkowach wynoszą około 750 tys. m kw. szyb zespolonych rocznie.

Nowe możliwości
Inwestycje otworzyły przed producentem możliwość dotarcia do najbardziej wymagających klientów w kraju i za granicą. Część modernizacji będzie kontynuowana także w roku 2014. Obecna produkcja spółki jest kierowana przede wszystkim na krajowy rynek, ale najnowsza oferta cieszy się rosnącym zainteresowaniem także na sąsiednich rynkach europejskich, szczególnie w Niemczech, krajach skandynawskich, Holandii oraz Szwajcarii.

Źródło: Effect Glass
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Effect Glass