niedziela, 5 stycznia 2014

W dobrym kierunku – czyli rolety precyzyjnie dopasowane

Rolety - okno dachowe na poddaszu
Decydujące znaczenie przy wyborze rolet mają: wystrój wnętrza, kolor tkaniny, sposób instalacji. Przed podjęciem decyzji warto zwrócić także uwagę na rozmieszczenie pomieszczeń względem kierunków świata. Właściwie dobrane osłony to nie tylko dekoracja, ale również praktyczne rozwiązanie, które pozwoli cieszyć się słońcem i decydować o jego intensywności w każdym z pomieszczeń.


Wschód
Okna od strony wschodniej to dobre rozwiązanie dla tych, którzy mają kłopoty z wstawaniem rano. Jednak, chociaż promienie słońca to dodatkowy bodziec energetyczny, większość mieszkańców skarży się na ich dokuczliwe działanie. W przypadku takich wnętrz, najlepiej sprawdzą się rolety w ciemnych kolorach, które sprawią, że w pokoju panować będą panować odpowiednie warunki do odpoczynku. Po wstaniu z łóżka, osłony mocowane w kasecie można zwinąć i cieszyć się słoneczną pogodą.

- Ciemne tkaniny absorbują światło. Pozwalają na komfort snu, zwłaszcza wiosną i latem. Klasyczne rolety w kasecie to najlepsze rozwiązanie do sypialni – wyjaśnia Sławomir Witkowski, ekspert sklepu KupRolety.pl

Zachód
W pomieszczeniach od strony zachodniej domownicy mogą korzystać ze słońca do późnych godzin wieczornych. Bardzo intensywne słońce, zapewnia mocne i głębokie rozświetlenie wnętrza, jednak znacznie podnosi temperaturę powietrza. Złotym środkiem okażą się tkaniny, które przez pierwszą część dnia będą zdobić okno, a wieczorem zapobiegać mocnemu nagrzewaniu się wnętrz. Przykładem są rolety Helios lub Solaris, gdzie solidnie wykonane, szczelne prowadnice, zapobiegają przenikaniu promieni słonecznych i pozwalają kontrolować ich natężenie.

Północ
Do wnętrza z oknami skierowanymi na północ, światło dzienne dociera równomiernie. Takie pomieszczenia wydają się być ciemne, chłodne i mało atrakcyjne. Rolety powinny być wykonane z transparentnego materiału. Nie mogą blokować dostępu światła, a jedynie je rozpraszać, nadając wnętrzu pogodniejszy charakter. Gładkie tkaniny, w jasnym odcieniu to subtelna dekoracja oraz skuteczny sposób na rozświetlenie pomieszczenia.

Południe
Pomieszczenia z oknami od strony południowej są silnie nasłonecznione przez większą część dnia, a otwarcie okien sprawia, że temperatura nagrzanego już powietrza tylko wzrasta. Taka sytuacja może mieć negatywny wpływ na samopoczucie domowników, zwłaszcza na jakość snu. Zainstalowanie osłon wydaje się konieczne. Montaż rolet podgumowanych, wyposażonych w srebrną powłokę, to najlepsze rozwiązanie nie tylko do sypialni, ale także do gabinetu i wszystkich pomieszczeń wyposażonych w sprzęt elektroniczny. Tego rodzaju tkanina dobrze odbija promienie światła, charakteryzuje się wysoką szczelnością i izolacją termiczną.

Wybierając rolety do okien często zapominamy o położeniu pomieszczeń względem słońca. Montaż odpowiednich osłon ma kluczowe znaczenie dla naszego komfortu, koncentracji i jakości snu. Każde z okien warto potraktować indywidualnie, wyposażając je w dostosowany do konkretnych warunków model osłony.


Źródło: KupRolety.pl
Foto (c): KupRolety.pl