środa, 15 stycznia 2014

Praca w komfortowych warunkach – zalety tkaniny SCREEN

Osłony okien w biurze
Komfort w biurze ma duży wpływ na samopoczucie. Pracując w niewłaściwych warunkach stajemy się mniej wydajni, odczuwamy zmęczenie i niezadowolenie. Światło pobudza i poprawia samopoczucie. Jego nadmiar może być jednak uciążliwy.

Przykładem są kraje skandynawskie, gdzie aura skłania do urządzania wnętrz tak, aby były optymalne doświetlone. Podobnie przy aranżowaniu biur warto pamiętać, że dostateczna ilość światła jest niezbędna do wydajnej pracy. Jednocześnie, zbyt silne nasłonecznienie powoduje nieprzyjemne odbicia zwłaszcza gdy pracujemy przed monitorami. Kolejną kwestią jest nagrzewanie się pomieszczeń. Klimatyzacja nie zawsze sprzyja zdrowiu, a koszty jej eksploatacji nie są niskie.

Dobrym rozwiązaniem, które polepszy warunki pracy jest zastosowanie osłon okiennych, które pozwolą na regulację natężenia światła. Niekoniecznie musza to być długie, pionowe pasy lameli zamontowane do listwy pod sufitem (verticale). Są nadal popularne, jednak rynek oferuje szerszy wybór rozwiązań. Do łask projektantów wnętrz wracają żaluzje aluminiowe poziome, panel track lub standardowe rolety z materiału.

Do biura najlepsze będą materiały, które nie zaciemnią całkowicie wnętrza, a jednocześnie odbiją odpowiednią ilość światła. Polecane są tkaniny typu SCREEN.

Komfort termiczny
Tkaniny SCREEN sprawdzają się idealnie w gorące i słoneczne dni. Materiał, dzięki swoim właściwościom pomaga zmniejszyć koszty energii elektrycznej zużywanej w sezonie letnim przez klimatyzatory. Użyta do produkcji specjalna przędza, pomaga zatrzymać promienie słoneczne i przedostawanie się ciepła
do wnętrz.

Komfort wizualny
Osłony wykonane z tkaniny SCREEN pomagają wyeliminować irytujące zjawiska odbicia i oślepiania, utrudniające pracę w biurze przy monitorach. Tkaniny te przyczyniają się także do zachowania prywatności, zapewniając widoczność na zewnątrz i blokowanie widoku do wewnątrz.

Bezpieczeństwo i czystość
Tkaniny SCREEN nie są palne, co jest zaletą w kontekście bezpieczeństwa. Utrzymanie ich w czystości jest proste – wystarczy wilgotna ściereczka. Tkaniny SCREEN dostępne są w osłonach wewnętrznych (systemy Presto i Largo). W kolekcji znajdziemy Screeny w modnych kolorach – odcienie beży, szarości, brązu i czerni. Blokują one przenikanie promieni UV w 95 proc., a faktor przepuszczalności światła to 5 proc.

Sporym udogodnieniem, o którym warto pamiętać przy planowaniu osłon w biurze jest automatyzacja. Gdy osłon jest dużo, to sterowanie manualne może być kłopotliwe i czasochłonne, dlatego niezależnie od tego czy jest to żaluzja pozioma, panel track czy roleta materiałowa – możemy zastosować system automatyzacji.

Źródło: Vertex
Foto (c): Vertex