piątek, 10 stycznia 2014

Drzwi Sempre Verse we wnętrzu z akcentami czerwieni

Drzwi Pol Skone Sempre Verse
Kolor czerwony w odpowiednio skomponowanym zestawieniu może sprawić, że pomieszczenie stanie się przytulne i energetyzujące. Ognistą czerwień można połączyć z drewnem, które zbalansuje kompozycję zachowując jej ciepły charakter. Bogata kolorystyka drzwi drewnianych z serii SEMPRE Verse pozwoli na dobranie wariantu pasującego do konkretnego odcienia czerwieni i towarzyszących jej barw.


Czerwień charakteryzuje duże nasycenie i intensywność. Ważne aby barwa ta była wprowadzona do aranżacji z umiarem i w odpowiednim zestawie kolorów. Zachowanie proporcji uchroni przed zbytnią krzykliwością wnętrza, która mogłaby niekorzystnie wpływać na samopoczucie przebywających w nim osób. Do barwy ognistej warto dobrać stonowaną kolorystykę, która delikatnie ją przygasi i zapewni utrzymanie przestronności wnętrza.

Energetyzująca aura
Żywa czerwień stanowi akcent dominujący, kształtujący odważny charakter aranżacji. Aby spełniała dobrze swoją rolę należy ją wprowadzać do pomieszczeń w przemyślany sposób. Zaleca się stosowanie dodatków w kolorze czerwonym, np. pojedynczego mebla, dywanu, krzeseł, stolika, lampy, poduszek. Ważne, aby barwa ta pojawiła się na kilku detalach, które będą przykuwały wzrok. Nie powinno ich być zbyt dużo, ponieważ może to wprowadzić chaos w kompozycji. W dużych przestrzeniach można pomalować wybraną ścianę na kolor czerwony. Najlepiej, aby była to tylko jedna ściana, pozostałe mogą być utrzymane w kolorze bieli. Decydując się na takie rozwiązanie należy pamiętać, aby przy tak wyraźnym akcencie barwnym, zmniejszyć ilość czerwonych dekoracji. Innymi popularnymi barwami, które często towarzyszą czerwieni w modnych aranżacjach są szarości, beże, brązy oraz czerń. Kolory te tworzą z nią kontrast równoważący całą kompozycję. W kreowaniu ciepłego wnętrza z czerwienią ważną rolę pełnią elementy z naturalnego drewna (np. drzwi, okna, podłogi, meble). Ich barwa powinna współgrać z pozostałymi kolorami występującymi w stylizacji.

Kolekcja drzwi SEMPRE Verse to szereg wariantów kolorystycznych, pośród których można wybrać taki, który utworzy ciekawe połączenie z ustaloną paletą barw. Wnętrze, w którym czerwień kontrastuje z dominującą bielą można wzbogacić drzwiami z jasnego dębu, które złagodzą ostre przejście barwne i stworzą przytulny klimat. Warto dobrać do nich okna lub podłogę z tego samego gatunku drewna, by osiągnąć spójność kompozycji. Do ekstrawaganckiego zestawu czerwieni z czernią oraz szarościami najlepiej dobrać stolarkę w zbliżonej kolorystyce – od ciemnego koloru nero, przez nieco jaśniejsze - kasztan royal i antracyt royal, po subtelny jesion royal. Uzyskany w ten sposób zestaw barw gwarantuje zachowanie harmonii wnętrza oraz jego wyjątkowego, tajemniczego klimatu. Żywą aranżację z czerwienią w towarzystwie beży i brązów efektownie wzbogaci natomiast drewno w ciepłej tonacji. Znakomicie sprawdzą się tutaj drzwi w kolorze orzecha premium, dębu europejskiego lub jasnego orzecha.

Źródło: POL-SKONE
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): POL-SKONE