środa, 8 stycznia 2014

Ciepły montaż z Inoutic i Soudal

Montaż ciepły z taśmami paroprzepuszczalnymi i pianą Soudal
Aby wykorzystać wszelkie walory okien energooszczędnych niezbędny jest odpowiedni montaż. W okresie zimowym uświadamiają to sobie często właściciele lokali, w których etapowi montażu nie poświęcono właściwej uwagi. Nawet najlepsza stolarka energooszczędna nie zapewni komfortu cieplnego, jeśli nie zadbamy o jej prawidłową instalację.

Tylko spełnienie odpowiednich kryteriów montażowych zagwarantuje, że okna wraz z murami budynku będą stanowiły jednolity system, odporny na działania wiatrów, zmian temperatur, niesprzyjających warunków atmosferycznych i codzienną eksploatację. Jedynie połączenie nowoczesnych technologii montażu ze stolarką o możliwie niskim współczynniku przenikalności cieplnej pozwoli zredukowac straty energii, a w rezultacie obniżyć rachunki za ogrzewanie budynku.

"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba jeszcze umieć ją stosować.”*
Dlatego firma Inoutic / Deceuninck – jeden z liderów w produkcji systemów profili okiennych – nawiązał współpracę z firmą Soudal – czołowym producentem pian poliuretanowych i mas uszczelniających.

Współpraca? To zawsze się opłaca...
To pierwszy tego typu „mariaż” na rynku – mówi Agnieszka Chocaj, koordynator ds. marketingu Inoutic / Deceuninck. – Łączymy siły, by propagować ideę energooszczędności. Tworzymy wspólny program edukacyjno-szkoleniowy dla dealerów i montażystów, gdyż wierzymy, że razem wiemy więcej i chcemy się tą wiedzą dzielić. Pragniemy również wzajemnie inspirować się w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań technologicznych. Tylko takie, innowacyjne podejście pozwoli obu firmom jeszcze lepiej spełniać oczekiwania Klientów i sprostać wymaganiom rynku – dodaje.

Mistrzowie montażu
Pierwszym efektem kooperacji Inoutic / Deceuninck i Soudal jest film szkoleniowy, opisujący poszczególne etapy montażu stolarki okiennej „ciepłą” metodą SWS (Soudal Window System).
„Ciepły montaż” oznacza montaż trójwarstwowy, wykonywany z użyciem zewnętrznej taśmy paroprzepuszczalnej, warstwy piany poliuretanowej oraz wewnętrznej taśmy paroszczelnej. Warstwy te, o ściśle określonych parametrach pozwalają na trwałe i efektywne uszczelnianie miejsc osadzenia okien.
Z naszych doświadczeń wynika, że niezwykle ważne jest zabezpieczenie warstwy piany przed przenikaniem wilgoci z otoczenia. Tylko sucha warstwa posiada odpowiednie parametry izolacyjne i zapobiega powstawaniu mostków termicznych. Energooszczędne profile okienne EFORTE w połączeniu z naszym systemem montażu i uszczelniania to gwarancja najlepszego efektu dla użytkownika – wyjaśnia Jarosław Zieliński, Doradca Techniczny Soudal.
- Mamy świadomość tego, że przedsiębiorstwa, które skupiają się na walce rynkowej, a nie na współpracy dla dobra Klienta i wypracowywaniu kompleksowych rozwiązań, w dłuższej perspektywie skazane są na porażkę. Misje firm Soudal i Inoutic są spójne - propagowanie wiedzy i najlepszych proekologicznych rozwiązań. Zależy nam nie tylko na tym, by Klienci indywidualni posiedli wiedzę, pozwalającą im na świadome podejmowanie decyzji o wyborze okien, jak i najlepszej dla nich metody montażu, ale również by wspierać montażystów i dealerów w nabywaniu praktycznych umiejętności. – tłumaczy Paweł Dąbrowski, Kierownik Działu Techniczno-Handlowego Soudal.

Film instruktażowy dla montażystów i dealerów – przygotowany przez Inoutic oraz Soudal można znaleźć na stronach internetowych: www.inoutic.pl oraz www.soudal.pl
Nastepnym etapem współpracy jest seria profesjonalnych szkoleń, które rozpoczną się w stycznia 2014 r.
Nasze pierwsze wspólne przedsięwzięcie to wdrożenie programu edukacyjno-szkoleniowego dla montażystów i dealerów. Sądzimy jednak, iż kooperacja ta zaowocuje również szeroko zakrojonymi działaniami w zakresie opracowywania innowacyjnych, proekologicznych technologii. To przecież nasza specjalność. – podsumowują przedstawiciele obu przedsiębiorstw.

* Johann Wolfgang von Goethe


Źródło: Profundo PR
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Soudal