środa, 11 grudnia 2013

Smukłe i wysokie drzwi – rozwiązania nie tylko do kamienic

Drzwi w kamienicy - wysokie
Chociaż nierzadko podniszczone i zaniedbane, nadal są jednymi z bardziej atrakcyjnych przestrzeni mieszkalnych. Przestronne pomieszczenia i wysokie ściany to wygoda i szerokie możliwości aranżacyjne, nieosiągalne w niewielkich i niskich wnętrzach blokowisk. Poszukując oryginalnych rozwiązań przyjrzymy się najwyższym drzwiom na rynku.

Kamienice stanowią część krajobrazu miast od początków ich istnienia. Ich wygląd uzależniony był od zmieniających się stylów architektonicznych. Na przestrzeni stuleci łączyły je jednak takie cechy jak: kilkupiętrowa zabudowa, brak odstępów między budynkami oraz wąskie, wysokie okna. Szczególnie kamienice z okresu renesansu pozostawiły wyjątkowy ślad na ulicach współczesnych miast. Choć nieraz zniszczone i pokryte warstwą zanieczyszczeń, charakteryzują się bogatą ornamentyką oraz misternie rzeźbionymi portalami i fasadami. Przestronne pomieszczenia, nietypowy układ ścian to elementy, które przyciągają inwestorów i zwolenników tego typu przestrzeni. Nietypowe mieszkanie wymaga niekonwencjonalnych rozwiązań. Jakich?

Za długie i za duże - intrygujące rozwiązania
Aranżacja wysokich na 3 metry ścian to wyzwanie dla kreatywnych, ale nawet najprostsze rozwiązania mogą wyglądać wyjątkowo. Ustawiony na całej wysokości regał, obrazy czy zasłony nadają wnętrzu intrygujący charakter. Wysokie okna służą jako źródło naturalnego światła i dekoracja ściany.

Poszukiwane skrzydła
Problem w wysokich pomieszczeniach stanowią zazwyczaj drzwi. Pełniące głównie funkcję komunikacyjną w dużym stopniu wpływają na charakter wnętrza. Tymczasem producenci przyzwyczaili klientów do rozmiarów skrzydeł do 2,2m wysokości, mimo że niejednokrotnie styl pomieszczenia wskazywałby na potrzebę zastosowania bardziej nietypowych rozwiązań.

Drzwi na 2,7 m!
W odpowiedzi na potrzeby rynku producent drzwi marki INTERDOOR opracował serię skrzydeł o wysokości 2,7m. Ich niepowtarzalny wygląd uzyskany został dzięki smukłym wymiarom oraz prostemu wzornictwu. Skrzydła o takim wymiarze oferowane są w popularnym modelu drzwi INTERDOOR PŁASKIE w okleinach NATURA. Drewniane pokrycie nadaje drzwiom szlachetnego wyglądu. Zwieńczeniem elegancji jest minimalistyczna klamka MINIMAL TUPAI.

Wyjątkowy design dla wymagających odbiorców
Niestandardowe wysokości ścian wymagają zastosowania nietypowych elementów dekoracyjnych, mebli, a także stolarki. Skrzydła drzwiowe o wysokości 2,7m są odpowiedzią na te potrzeby.

Dodatkowo, do końca roku na zakup wybranych modeli drzwi INTERDOOR przyznaje wydłużoną gwarancję na 5,5 lat.


Źródło: LET PR
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Interdrex