poniedziałek, 9 grudnia 2013

Rolety i żaluzje w nowej o(d)słonie

Rolety pionowe - czerwone
Chociaż przeznaczenie rolet oraz żaluzji wydaje się oczywiste, tradycyjne osłony znajdują zastosowanie również w miejscach, z którymi na pierwszy rzut okna nie mają nic wspólnego. Jak się okazuje, nie tylko szeroki wybór wzorów i faktur pozwala na stworzenie indywidualnych aranżacji.
Rolety, żaluzje i ekomaty... jak przesłonić wnęki?
Rolety i żaluzje to nie tylko dekoracja i praktyczne zasłonięcie okna, ale także dobry sposób na podział wnętrza, oddzielenie stanowisk pracy, zamaskowanie wnęk, szafek lub witryn. Aby przysłonić kuchenny barek, sprzęty we wnęce lub biblioteczkę warto zamontować żaluzje aluminiowe. Maja one prostą konstrukcję, są trwałe, a ich montaż nie jest trudny. Żaluzje takie zapewniają stały dostęp powietrza do zasłoniętych przestrzeni. Ekomaty natomiast będą prezentowały się dobrze w pomieszczeniach utrzymanych w klimacie rustykalnym.

Żaluzje jako ścianki działowe
Żaluzje Verticale, kojarzone zazwyczaj z osłoną okna, znajdują zastosowanie w biurach, gabinetach, pracowniach oraz wszędzie tam, gdzie potrzebne jest odseparowanie miejsc pracy. Można je przymocować do sufitu lub ściany, regulując kąt nachylenia lameli. To duża zaleta w pomieszczeniach, gdzie promienie słoneczne mogłyby odbijać się od ekranu monitora. Szczelne zasłonięcie żaluzji pozwala na oddzielenie stanowisk pracy i stworzenie komfortowych warunków dla pracowników. Żaluzje pionowe idealnie sprawdzą się także tam, gdzie chcemy podzielić pomieszczenie na sektory, np. w restauracjach.


Rolety w ogrodzie zimowym
Osłony w ogrodzie zimowym?
Ogród zimowy to miejsce pełne uroku, idealne dla odpoczynku. W okresie zimowym, gdy dzień jest krótszy, częściej korzystamy ze sztucznego oświetlenia, a wyposażenie przeszkleń w odpowiednie osłony staje się niezbędne. Najlepszym systemem dla tego typu wnętrz są żaluzje plisowane. Ich mechanizm pozwala na zasuwanie tkaniny zarówno od góry, jak i od dołu.

- Dodatkową zaletą żaluzji plisowanych, jest możliwość kontrolowania kąta i ilości wpadającego światła słonecznego, a wygodna instalacja rolety pozwala na uchylanie okna lub otwieranie jego pojedynczych skrzydeł - wyjaśnia Sławomir Witkowski, ekspert w KupRolety.pl

W ogrodzie zimowym zastosowanie znajdą także żaluzje z aluminium. Ich instalacja z dala od szyb wyklucza ryzyko przywierania do tafli okna pokrytej skroploną parą wodną.

Czy kolor rolety może zmniejszać lub powiększać optycznie pomieszczenie?
Barwa rolet może kreować w pomieszczeniu poświatę i lekko zaburzać jego kolorystykę. W niektórych przypadkach może optycznie powiększać lub zmniejszać wnętrze, zależnie od barwy tkanin, wielkości okien oraz ich rozmieszczenia. Warto zwrócić szzcególną uwagę na wzór materiału. Wyraźne motywy zaczynają dominować nad wnętrzem, przykuwają uwagę i nadają szczególny charakter. Dla zwolenników tradycyjnej elegancji dobrym rozwiązaniem będą gładkie rolety, w jasnych odcieniach, które w subtelny sposób udekorują okna. W dużych pomieszczeniach, zaprojektowanych w stylu minimalistycznym, kolorowe rolety o intensywnym deseniu mogą okazać się atrakcyjnym elementem, ożywiającym wnętrze. Chociaż przy wyborze osłony okna kluczowe znaczenie mają mechanizm i użyteczność, warto zastanowić się także nad proporcjami, aranżacją i stylem pomieszczenia.

Więcej informacji na stronie: http://www.kuprolety.pl

Roletki okienne w salonie

Źródło: LET PR
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): KupRolety.pl