czwartek, 19 grudnia 2013

Drzwi zewnętrzne AT 410 z nagrodą „Dobry Design 2014”

Nagroda dla drzwi zewnętrznych Internorm Dobry Design 2014
Ideą konkursu „Dobry Design 2014”, organizowanego przez czasopismo „Dobrze Mieszkaj”, jest wyłonienie najciekawszych pod względem wyglądu oraz funkcjonalności materiałów do wyposażenia wnętrz. Najlepsze pod względem wzornictwa produkty wybrało jury składające się ze 120 architektów i projektantów wnętrz. Wyróżniono 53 produkty w 11 kategoriach.


- Fakt wyboru produktu przez tak liczną rzeszę designerów, projektantów, architektów, a także ciekawość i chęć potwierdzenia naszego kierunku, jeżeli chodzi o wzornictwo, to główne powody, które zdecydowały o naszym udziale w konkursie - powiedział Marcin Ksokowski, Członek Zarządu firmy IFTM Internorm.

Uroczysta gala odbyła się 10 grudnia 2013r. Przy okazji wydarzenia odbyła się również konferencja pt. „Czym jest dobry design”, w której udział wzięli producenci, osoby zajmujące się wzornictwem przemysłowym oraz architekci.

Zwycięzca w kategorii „Drzwi Zewnętrzne”
Nagrodę „Dobry Design 2014” w kategorii drzwi zewnętrzne otrzymał model drzwi zewnętrznych aluminiowych - AT 410. Cechuje go trzykomorowa konstrukcja. Profil aluminiowy ocieplony jest poliamidem, pianką termoizolacyjną oraz uszczelniony silikonową uszczelką. Ponadto zaizolowano termicznie trzykomorowy próg. Pasywna izolacyjność cieplna Ud = 0,78 W/m2K pozwala zastosować drzwi AT 410 także w budownictwie pasywnym. Od strony wizualnej drzwi wyróżniają się umieszczeniem skrzydła oraz ościeżnicy drzwiowej w jednej płaszczyźnie, zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz. Efektem jest zlicowana stylistyka. Dodatkowo okucia drzwiowe zostały ukryte, aby nie psuć minimalistycznego stylu.

Drzwi aluminiowe zewnętrzne AT 410 Internorm

Źródło: Internorm
Foto (c): Internorm