sobota, 7 grudnia 2013

Drzwi energooszczędne ONTARIO-S marki POL-SKONE

Drzwi wejściowe Ontario S POL SKONE energooszczędne i nowoczesne
Okresowi zimowemu towarzyszą największe straty ciepła budynku. Spadek temperatur uwidacznia skutki nieszczelności, a także niskich parametrów izolacyjności cieplnej stolarki otworowej. Drzwi zewnętrzne ONTARIO-S firmy POL-SKONE posiadają własności techniczne, które pozwalają utrzymać ciepło wnętrza nawet w wyjątkowo zimne dni.Budownictwo energooszczędne (niskoenergetyczne) jest obecnie wiodącym trendem. Wzrost jego popularności związany jest z aspektami praktycznymi oraz ekonomicznymi. Poprawa wydajności energetycznej budynku przekłada się na redukcję kosztów ogrzewania przy zachowaniu optymalnego komfortu cieplnego wewnątrz. Stanowi to argument, aby podążać za tą tendencją. Poprawę bilansu energetycznego obiektu można osiągnąć przez uszczelnienie powłok zewnętrznych budynku oraz zamontowanie odpowiednich okien i drzwi.

Drzwi zewnętrzne obok stolarki okiennej są podstawowym elementem konstrukcyjnym, który może prowadzić do sporych strat ciepła. Istotne jest, aby dobrać model o takich parametrach, które temu zapobiegną. Stolarka drzwiowa w budynku energooszczędnym powinna mieć jak najniższy współczynnik izolacyjności cieplnej, który zagwarantuje dodatni bilans cieplny. Skrzydło drzwiowe jak i ościeżnica nie powinny być wykonane z metalu.

Drzwi ONTARIO-S charakteryzuje mocna drewniana konstrukcja skrzydła wypełniona warstwą termoizolacyjną, dzięki czemu mają one niski współczynnik przenikalności cieplnej - UD: 1,1 W/m2K (dla drzwi referencyjnych, zgodnie z PN-EN 1451-1+A1). Można do nich zamówić ościeżnicę z drewna sosnowego malowaną farbami kryjącymi lub dębową pokrytą powłokami transparentnymi. Drzwi ONTARIO-S mogą obniżyć stratę ciepła budynku nawet o 1/3. Parametry stolarki czynią ją ciekawą propozycją dla budownictwa energooszczędnego.

Równie ważnym kryterium przeważającym o wyborze konkretnego modelu drzwi jest wzornictwo. ONTARIO-S cechuje minimalistyczny design, który dobrze współgra z fasadą nowoczesnych budowli. Drzwi oferowane są w dwóch wariantach wykończeń, malowane farbami kryjącymi z bogatej palety RAL i NCS (z wyjątkiem metalicznych) lub farbami transparentnymi w 16 kolorach wybarwień na dębie. W ofercie dostępnych jest 10 wzorów skrzydeł z przeszkleniami. Każde z nich wyróżnia inny układ szkleń. Ciekawa forma stolarki w połączeniu z odpowiednio dobraną barwą stanowi ciekawe wykończenie budynku i pozwala na nadanie mu oryginalnego stylu.

Więcej informacji na stronie: www.pol-skone.eu
Orientacyjna cena za skrzydło od: 1870 zł netto


Źródło: E.C.H.O. PR
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): POL-SKONE