piątek, 22 listopada 2013

Szkło Priva Lite w oknach Drutex

Szyby Priva Lite szkło matowe - przeźroczyste Drutex
DRUTEX S.A ogosił, że wprowadził do oferty nowoczesne szkło laminowane PRIVA LITE pozwalające na błyskawiczną zmianę stanu przeźroczystego na matowy bez utraty ilości światła. Technologia zastosowana w oknach DRUTEX została przygotowana w kooperacji z firmą Saint-Gobain Glass.

PRIVA-LITE to szkło laminowane, w którym znajduje się folia zawierająca ciekłe kryształy (LC). Pod wpływem pola elektrycznego (100 VAC) ciekłe kryształy zostają uporządkowane, a szkło staje się przezierne. Po odcięciu dopływu energii szkło staje się spowrotem matowe, dzięki czemu daje poczucie prywatności, a jednocześnie przepuszcza światło (jest szkłem półprzeziernym).

Walory szkła PRIVA LITE to: przezierność, optymalizacja przestrzeni, gwarancja prywatności. Jest to szkło aktywne, które zmienia się z przeziernego na przejrzyste nie powodując utraty przepuszczalności światła słonecznego bądź sztucznego, dzięki czemu uzyskujemy optymalizację przestrzeni.

PRIVA LITE może być stosowane jako szklenie pojedyncze lub w pakiecie z innym panelem szkła np: powłokowego, kuloodpornego, ogniowego, warstwowego itp.

Nowoczesne rozwiązanie zostało stworzone z myślą o takich zastosowaniach jak stolarka okienna i elewacje w postaci szyb pojedynczych i zespolonych, ścianki, drzwi stałe i przesuwne w salach konferencyjnych.

- Stolarka wyposażona w szkło PRIVA LITE to znakomite rozwiązanie dla ludzi ceniących sobie prywatność i komfort. Zmiana przezierności w zależności od potrzeb pozwala w specyficzny sposób zarządzać prywatnością. Cieszę się, że dziś DRUTEX wprowadzając do oferty szkło PRIVA LITE wyznacza nowe trendy na rynku. Nowoczesne szkło oferujemy zarówno do naszej stolarki PVC jak również z aluminium i drewna. To kolejny krok udowadniający, że wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów. – powiedział Bogdan Gierszewski, Dyrektor ds. Produkcji DRUTEX S.A.

Debiut okien IGLO ENERGY wyposażonych w szkło PRIVA LITE miał miejsce na targach BATIMAT 2013 w Paryżu. Stolarka z innowacyjnym szkleniem przyciągała uwagę i zainteresowanie odwiedzających, którzy docenili jej technologiczne zaawansowanie i ponadprzeciętne właściwości.

Więcej informacji na stronie: www.drutex.pl


Źródło: DRUTEX
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): DRUTEX