środa, 27 listopada 2013

Oknoplast z włoskimi gwiazdami razem dla Simoncelliego

Oknoplast sponsorem meczu
Oknoplast został sponsorem charytatywnego meczu „Wszyscy razem dla Simoncelliego”. Wydarzenie było dedykowane Marco Simoncelliemu (SIC), włoskiemu motocykliście, który zginął w wypadku na torze w 2011r. Na boisku wystąpiły dwie drużyny - Przyjaciele SIC (sportowcy) kontra piosenkarze. W wydarzeniu udział wzięli m.in. Alberto Tomba oraz Zuccero.

Marco Simoncelli zginął w 2011r. w wypadku na drugim okrążeniu wyścigu o GP Malezji na torze Sepang. Mecz charytatywny odbył się w Parmie z inicjatywy Fundacji Marco Simoncelliego oraz la Nazionale Cantanti. Śledziło go 10tys. osób, a jego celem było wsparcie budowy centrum opieki dziennej dla osób niepełnosprawnych w Coriano, w prowincji Rimini, tam gdzie wychował się sportowiec.

- Z jednej strony niezapomniane emocje, z drugiej szczytny cel, to czyni to wydarzenie tak wyjątkowym. Jako firma z europejskiej czołówki z przyjemnością wspieramy takie inicjatywy – mówi Grzegorz Filipek, Dyrektor Marketingu z OKNOPLAST.

Mecz zakończył się rezultatem 4:2 dla Przyjaciół SIC. W tej rozgrywce nie było jednak przegranych. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na budowę ośrodka dla niepełnosprawnych.

Firma OKNOPLAST od lat angażuje się w działalność charytatywną. Wspiera m.in. Stowarzyszenie „U Siemachy”, finansując wakacje dla najmłodszych z Ośrodków Stowarzyszenia oraz przekazując środki na remonty pomieszczeń. OKNOPLAST to także mecenas sportu i sponsor znanych klubów takich jak Inter Mediolan, Borussia Dortmund, Olimpique Lyon.

- Umacniając pozycję globalnie, możemy też pozwolić sobie na wiele działań filantropijnych na rynku lokalnym. Jesteśmy oficjalnym partnerem Akademii Sportu Progres pod patronatem Jerzego Dudka. Celem tego przedsięwzięcia poza szkoleniem sportowym dzieci i młodzieży, jest również kształtowanie charakterów podopiecznych. Poprzez taką pomoc spełniają się jednak nie tylko marzenia młodych talentów. Jerzy Dudek kiedyś przyznał, że poprzez niekomercyjny projekt AS Progres realizuje się swoje marzenie o prawdziwej akademii piłkarskiej. Także w OKNOPLAST, chcemy nie tylko umacniać markę, ale i dostarczać pięknych doznań sportowych – dodaje Grzegorz Filipek z OKNOPLAST.

Więcej informacji znajduje się na: www.oknoplast.com.pl


Źródło:
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c):