czwartek, 31 października 2013

Uszczelki EPDM w kolorze grafitowym

Szare uszczelki (grafitowe) w oknach PCV
DRUTEX, wiodący producent okien w Europie wprowadził do swojej stolarki PVC serię uszczelek EPDM marki Semperit. Nowe grafitowe uszczelki (RAL 7024) dostępne są obecnie tylko w ofercie tej firmy.

Wdrożenie grafitowego koloru do systemów uszczelnienia to wynik rosnących oczekiwań Klientów wobec jakości i indywidualizowania stolarki. W związku z wzrostem zainteresowania barwami szarości w oknach, DRUTEX zdecydował wyjść naprzeciw oczekiwaniom rynku. Firma rozszerzając linię uszczelek EPDM oferuje na dzień dzisiejszy uszczelki w kolorze: grafitowym, czarnym i białym, zależnie od preferencji klientów.

Zalety uszczelek EPDM
Uszczelki EPDM produkowane na bazie naturalnego kauczuku zapewniają wysoką trwałość i szczelność. EPDM jest tworzywem cechującym się znakomitymi właściwościami eksploatacyjnymi, dzięki czemu znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu.
Najważniejszymi zaletami uszczelek EPDM jest odporność na starzenie i zmienne warunki atmosferyczne. Zapewniają wysoką elastyczność i długotrwałą szczelność przy temperaturach pracy od -40 st. C do +100 st. C. Zapewniają wysoki poziom uszczelnienia nawet w krytycznych punktach okna, jak naroża.
Dzięki dobrym właściwościom mechanicznym oraz wysokiej sprężystości zapewniającej szybki powrót do pierwotnego kształtu, uszczelki EPDM nie pękają i są odporne na rozciąganie, zrywanie lub ściskanie.
Uszczelnienie z EPDM to także estetyka, ponieważ nie powoduje przebarwień w kontakcie z lakierami i tworzywami sztucznymi.

Europejska nowość
Grafitowe uszczelki EPDM wprowadzone przez DRUTEX to nowość na europejskim rynku stolarki. Grafit ładnie komponuje się z aktualnymi trendami w zakresie kolorystyki okien. Jakość materiału wpływa natomiast na jego wysokie właściwości uszczelniające. Nowa uszczelka jest stosowana w systemach IGLO z PVC.


Źródło: DRUTEX
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): DRUTEX