wtorek, 15 października 2013

Okna Wood Look – PVC jak drewno

Okna Window Look PCV HFL MS
Elegancja połączona z nowoczesnymi technologiami – tak można najkrócej scharakteryzować okna z kolekcji Wood Look od MS więcej niż OKNA. Chociaż stolarka ta wykonana jest z PVC, dzięki innowacyjnej metodzie łączenia ram i skrzydeł oraz szerokiej ofercie oklein, do złudzenia przypomina okna drewniane.

Drewniana elegancja
Okna Wood Look to oferta skierowana przede wszystkim do właścicieli domków jednorodzinnych, będących zwolennikami klasycznego stylu. Poza systemem łączeń, który imituje te stosowane w oknach z drewna, producent oferuje ponadto bogatą gamę oklein, co stwarza duże możliwości aranżacyjne. Aby dopasować okna do elewacji oraz pomieszczeń, na zewnętrznej i wewnętrznej stronie profilów można zastosować różne kolory oklein. Poza standardowymi barwami jak Złoty Dąb, Mahoń czy Orzech, dostępny jest pełen wachlarz kolorów, od bardzo jasnych (Shefield Oak light, Rirke Rose) przez stonowane (Cherry amaretto, Wichester XA, Vermont) po bardzo ciemne (Dąb bagienny czy Walnuss Terra). W ofercie znajdziemy także kolory jednolite: modne szarości (Silver Grey lub Anthrrazitgrau), nietypowy niebieski (Brillatblau), głęboką zieleń (Moosgruen) czy ciemnoczerwony (Dunkelrot).

Technologia w połączeniu ze stylem
Linia okien Wood Look, produkowana w technologii HFL (Holz Fenster Look) to jedna z pierwszych tego typu propozycji na naszym rynku. Dzięki wykorzystaniu sytemu HFL, elementy pionowe łączą się z poziomymi pod kątem 90 stopni, podczas gdy w standardowych oknach z PVC, kąt wynosi 45 stopni. Technologia HFL daje atrakcyjny efekt wizualny, zwłaszcza w połączeniu z okleinami drewnopodobnymi. Co więcej, dzięki zastosowaniu potrójnego pakietu szyb SUPERtermo, wzmocnień termicznych MS oraz ramki międzyszybowej Super Spacer®, okna te cechuje bardzo dobry współczynnik przenikania ciepła. Wynosi on zaledwie 0,72 W/m2K dla okna referencyjnego (123x148cm) i 0,82 W/m2K dla okna ze słupkiem (146,5x143,5cm).
Produkty Wood Look są łatwe i tanie w konserwacji. W przeciwieństwie do wyrobów z drewna, nie wymagają szczególnej konserwacji. - Wood Look to doskonałe rozwiązanie dla osób, dla których oprócz wysokiej jakości i estetyki samego produktu, liczy się też trwałość i wygoda w pielęgnacji– wyjaśnia Artur Głuszcz, ekspert z firmy MS więcej niż OKNA. – Stosowane przez nas okleiny drewnopodobne mają za zadnie nie tylko imitować strukturę drewna, ale również chronić profile PVC przed przegrzaniem. Ma to szczególne znaczenie w przypadku ciemnych oklein. W tym celu wykorzystujemy folie w technologii Cool Colors® które odbijając promieniowanie podczerwone redukują temperaturę profili. Co równie ważne, pomimo zastosowania tych udoskonaleń, okna PVC są nawet o 30% tańsze od identycznych okien drewnianych - dodaje ekspert.Źródło: inPlus PR
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): MS