czwartek, 10 października 2013

Okna drewniane z nakładka aluminiową

Okno drewniano - aluminiowe Pol-skone
Okna z drewna narażone są na ciągłe, nieprzyjazne działanie czynników atmosferycznych, zwłaszcza w okresie jesienno - zimowym. Opady deszczu, śnieg i zanieczyszczenia powietrza wystawiają trwałość stolarki okiennej na próbę. Co zrobić aby, okna zachowały atrakcyjny wygląd i wysokie parametry ochrony termicznej oraz akustycznej? Rozwiązaniem są eleganckie nakładki z aluminium zastosowane w stolarce z linii ALU-EFFECT i EC 90 ALU-EFFECT firmy POL-SKONE.

Połączenie drewna z nakładkami aluminiowymi to nowoczesna technologia produkcji stolarki okiennej, która cieszy się już dużą popularnością w krajach Skandynawii i Europy Zachodniej. System ten zastosowano w oknach ALU-EFFECT i EC 90 ALU-EFFECT, co pozwoliło uzyskać ich bardzo dobry współczynnik przenikania ciepła i nadać oryginalny design. Ramę z aluminium można malować na dowolny kolor, dzięki czemu okna mogą nabrać unikalnego designu. Instalacja nakładek zwiększa grubość ramy okiennej, co w znaczącym stopniu podnosi wytrzymałość na działanie warunków atmosferycznych oraz pozwala uzyskać wysoki poziom izolacji termicznej i akustycznej. Nakładki aluminiowe przedłużają żywotność stolarki okiennej z drewna, eliminując potrzebę wykonywania okresowych zabiegów renowacyjnych. Powierzchnia aluminium jest bardzo odporna na uszkodzenia, co sprawia, że okna cieszą niezmiennym urokiem przez długie lata.

Kolorowe rewolucje
Nakładki aluminiowe stwarzają szereg aranżacyjnych możliwości i operowania kolorami. Mogą być pomalowane na dowolny kolor z palety RAL i NCS, co pozwoli idealnie dobrać barwę do elewacji budynku. Na jasnym tle ciekawie będą prezentować się kontrastujące ramy o nasyconych barwach, co nada fasadzie nowoczesnego wyglądu. Dla zwolenników klasyki, dobrą propozycją będą naturalne, stonowane odcienie brązów i beży. Nakładki zamontowane są od strony zewnętrznej okna, dzięki czemu wewnątrz stolarka nadal zachowuje swój naturalny, ciepły wygląd.

Ciepłe wnętrze
Ościeżnice okien jednoramowych i drzwi balkonowych ALU-EFFECT i EC 90 ALU-EFFECT produkowane są z drewna sosnowego klejonego warstwowo o szerokiej palecie barw, od ciepłej pinii, iroko, po klasyczny dąb antyczny i orzech. Opcjonalnie można zamówić ponadto ościeżnice z drewna dębowego lub meranti (w modelu ALU-EFFECT). Okno EC 90 ALU-EFFECT charakteryzuje niski współczynnik przenikania ciepła, o wartości Uw=0,8 W/m2K wg EN 14351-1:2006+A1:2010, co ma istotny wpływ na bilans energetyczny budynku. Opcjonalnie oba modele okien mogą być doposażone w szprosy zewnętrzne lub międzyszybowe.

Więcej informacji na stronie: www.pol-skone.eu


Źródło: E.C.H.O. PR
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): POL-SKONE