środa, 9 października 2013

Nowy zakład Effect Glass - już otwarty

Zakład Wędkowy otwarcie Effect Glass
4 października br. w Wędkowach k. Tczewa odbyło się uroczyste otwarcie nowego zakładu Effect Glass, produkującego szyby zespolone. Możliwości produkcyjne fabryki wynoszą około 750 tys. m2 szyb rocznie. Uruchomienie zakładu oznacza kilkadziesiąt nowych miejsc pracy.

Nowoczesność i tradycja
W otwarciu zakładu produkcyjnego Effect Glass udział wzięli m. in. prezydent miasta Tczewa Adam Burczyk oraz wójt gminy Tczew - Henryk Łucki. Spotkanie odbyło się pod hasłem, doskonale odzwierciedlającym atuty firmy: nowoczesność i tradycja. Nowoczesność, bo zakład w Effect Glass w Wędkowach to inwestycja wyposażona w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które mają wpływ na wysoką jakość i wydajność nowej produkcji. Tradycja natomiast ze względu na 20-letnie doświadczenie firmy w branży budowlanej (firma działa na rynku budowlanym nieprzerwanie od 1993 r.) Tradycyjnie, z licznymi odwołaniami do historii przebiegała dalsza część uroczystości, która odbyła się w krzyżackim zamku w Gniewie, niedaleko Tczewa.

Wzrost zatrudnienia
Nowy zakład produkcyjny oznacza więcej miejsc pracy. Tylko na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy w związku z rozwojem firmy, zatrudnienie w Effect Glass wzrosło o 100%. Producent przewiduje w najbliższym czasie zatrudnienie kolejnych kilkudziesięciu pracowników.

Nowe możliwości
Decyzja o uruchomieniu nowego zakładu produkcyjnego w Wędkowach była podyktowana niewystarczającymi możliwościami rozwoju w dotychczasowej siedzibie firmy na północy Polski, w Starogardzie Gdańskim. Już w styczniu tego roku rozpoczęto inwestycję, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych. Pod koniec lipca zakończono większość prac budowlano-wykończeniowych. Inwestycje objęły budowę hali o powierzchni 12 tys. m 2 oraz wyposażenie zakładu w nowoczesne linie produkcyjne.

- Ten zakład daje nam zupełnie nowe możliwości – powiedział Leszek Ciesek, właściciel firmy Effect Glass. - Obecnie moce produkcyjne wynoszą 750 tys. m 2 w skali roku. – Dla porównania – wielkość produkcji w Starogardzie Gdańskim wynosiła zaledwie 30%. Jeśli tylko koniunktura w branży ożywi się, będziemy w stanie nawet w ciągu kilku miesięcy znacznie zwiększyć potencjał – podsumował Leszek Ciesek.

Każda z trzech linii technologicznych składa się z linii do zespalania oraz do cięcia szkła. Zakład produkuje obecnie szkło jednokomorowe i dwukomorowe oraz różne rodzaje szyb: ciepłochronne, dźwiękochłonne, przeciwsłoneczne, dekoracyjne, laminowane. Już wkrótce oferta zostanie znacznie poszerzona.

- Przeniesienie produkcji ze Starogardu Gdańskiego do miejscowości Wędkowy to nie koniec naszych inwestycji - mówi Małgorzata Kruk, dyrektor ds. marketingu Effect Glass. – Już w lutym 2014 r. zostanie uruchomiony nowy piec do hartowania szkła o doskonałych parametrach jakościowych oraz dotyczących wydajności. Jego zainstalowanie otworzy dodatkowe możliwości, związane z wytwarzaniem gatunków szkła specjalnego. - dodaje.Źródło: Effect Glass
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Effect Glass