czwartek, 17 października 2013

Metaliczny design okien i drzwi z PVC

Schüco AutomotiveFinish okna PVC
Kolor pełni ważną rolę w architekturze, kreuje proporcje bryły budynku, wpływa na jego odbiór wizualny. Dobrym sposobem na zaakcentowanie elewacji są okna z PVC w technologii Schüco AutomotiveFinish. Atrakcyjne, metalizujące barwy i struktury pozwalają na tworzenie wyjątkowych kompozycji.

W nowoczesnej architekturze przeważają monochromatyczne zestawienia, tylko niekiedy przełamywane czerwonym lub pomarańczowym akcentem. Neutralne kolory to najbezpieczniejsze wyjście, ponieważ prawidłowe użycie zestawień kolorystycznych wymaga dobrej intuicji i wiedzy, w jaki sposób kolory wpływają na samopoczucie oraz odczucia estetyczne użytkowników. Możliwość tworzenia nowoczesnych aranżacji elewacyjnych dają okna PVC w odcieniach metalicznych Schüco AutomotiveFinish, odwzorowujących kolory m.in. z palety RAL i RAL EFFECT. Opcja indywidualnego kreowania wyglądu i stosowania oryginalnych struktur od wewnątrz daje niemal nieograniczone możliwości komponowania wyglądu okna.

Okno dominującym akcentem
Jeszcze w XIX w. stolarka okienna pełniła rolę dekoracji budynku. Okna z misternie tłoczonymi ramami i ozdobnymi słupkami odzwierciedlała nieraz prestiż budowli. Obecna architektura podążyła w kierunku minimalizmu, zredukowano podziały szyb, „odchudzono” ramy, a same okna zazwyczaj porządkują geometryczny ład elewacji. Monotonię przełamują jednak coraz częściej kolorowe ramy. Gamę 11 odcieni AutomotiveFinish opracowano w oparciu o analizę trendów w architekturze oraz dopasowano pod względem fotometrycznym. Dokładnie skomponowana paleta obejmuje odcienie szarości, czerwieni, zieleni czy granatu. W strukturze powłoki trójwarstwowej zatopiono błyszczące drobinki metalu, otrzymując wyjątkowy wygląd. Powierzchnie lśniące wydobywają, a matowe wytłumiają kolor, dlatego dla każdej powierzchni AutomotiveFinish dobrano dodatkowo indywidualny stopień połysku. Dziewięć rodzajów powierzchni dedykowanych do zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych oraz dwie powłoki do wnętrz, pozwalają na kształtowanie charakteru okien. Technologia trójwarstwowa stwarza możliwość naniesienia wyczuwalnej w dotyku tekstury, która odkreśla efektowną grę świateł.

Długoletni efekt dekoracyjny
Powłoki wykończeniowe na profilach z aluminium uznawane są za najtrwalsze, jednak stolarka PVC
z powłokami dekoracyjnymi AutomotiveFinish jest również bardzo odporna na działanie promieni UV i zarysowania. Dzięki budowie trójwarstwowej wykazuje wysoką odporność na ścieranie, nawet w przypadku powierzchni wykończonych na wysoki połysk. Okna mogą być stosowane w miejscach narażonych na zanieczyszczenia, gdzie wymagać będą częstego mycia. Gładkie powierzchnie, przeznaczone do stosowania na zewnątrz są łatwe w utrzymaniu w czystości i odporne na substancje chemiczne, zawarte w kwaśnych deszczach i pyłach pochodzących z zakładów przemysłowych. Wykorzystanie wysokiej jakości pigmentów pozwoliło na otrzymanie żywych, głębokich odcieni, które z upływem czasu nie zmieniają tonacji.Źródło: E.C.H.O. PR
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Schüco