środa, 30 października 2013

Jesienne nowości w Internorm

Okno drewniano aluminiowe HF 310 Internorm z wkładka termiczną i szybą Solar+
Internorm, znany europejski producent okien, prezentuje najnowsze produkty w swojej ofercie. Znajdziemy wśród nich ciepłe okna, które zgodnie z filozofią firmy, można dopasować do każdego wnętrza. Nowości obejmują systemy drewniano-aluminiowe o dobrym stosunku ceny do jakości, propozycje łączące PVC z aluminium oraz drzwi. Wszystkie harmonijnie do siebie dopasowane, co pozwala na zachowanie spójności stylu w budynku.Okna Internorm dedykowane są dla osób chcących również przy pomocy stolarki otworowej wyrazić swój styl. Dlatego poza wysokimi parametrami technicznymi drewniano-aluminiowe modele HF 310 i HF210 oferują szerokie możliwości indywidualizacji okien, w przystępnej cenie.

Najlepsze połączenie drewna i aluminium
Okno HF 310 to flagowy model nowego asortymentu. Już w standardowej wersji wyposażone jest w ramką dystansową ISO, pozyskujące energię ze słońca szyby SOLAR+, potrójne uszczelnienie, zabezpieczenie silikonowe w obszarze oszklenia oraz piankę termoizolacyjną gwarantującą redukcję strat ciepła w profilu ościeżnicy i skrzydła. Stolarka wytwarzana jest z ekologicznie pozyskiwanego drewna świerku lub modrzewia, od strony zewnętrznej za trwałość odpowiada nakładka wykonana z aluminium. Okna HF 310 oferowane są we wszystkich liniach stylistycznych Internorm, co pozwala na wpasowanie do budynków bardzo formach nowoczesnych i minimalistycznych (linia Studio), nowoczesnych, lecz mniej surowych (linia home) oraz klasycznych i tradycyjnych (linia ambiente). Dodając do tego szerokie spektrum kolorów, zarówno w odniesieniu do drewna od wewnątrz i aluminiowych nakładek od zewnątrz, otrzymujemy okno idealnie dopasowane.

- Wygląd to nie wszystko. Okno HF 310 w wersji standardowej posiada współczynnik izolacyjności termicznej Uw=0,78 W/m2K. To jeszcze nie koniec możliwości - ze specjalnym oszkleniem osiąga współczynnik Uw=0,63 W/m2K. Dzięki takim parametrom doskonale spełnia wymagania, jakie należy stawiać przed oknami w pokojach dziennych, dziecięcych i sypialniach – wyjaśnia Marcin Ksokowski z IFTM Internom.

Idealne uzupełnienie
Kolejny system okienny to HF 210. System tańszy, ale również cechujący się wysokimi parametrami. W wersji ze specjalnym przeszkleniem, współczynnik izolacyjności cieplnej okna to 0,73 W/m2K. Warto dodać, że w podstawowej wersji okno, podobnie jak HF 310 wyposażone jest w oszklenie SOLAR+, konstrukcja okna natomiast zabezpiecza ciepło przed ucieczką.

- HF 210 pozwala zoptymalizować koszty. Nie wszędzie potrzebne są okna o takich parametrach jak HF 310, a zastosowanie HF 210 pozwala zachować spójność stylistyczną, przy wciąż doskonałych współczynnikach przy niższej cenie – dodaje przedstawiciel Internorm.

Poczwórna ochrona
Okno zespolone KV 440 to zalety połączenia PVC z aluminium, a ponadto zintegrowana osłona chroniąca przed słońcem, zapewniająca lepszą izolację cieplną i dźwiękową oraz stanowiąca barierę przed niepożądanymi spojrzeniami z zewnątrz. W tym modelu osłonę przeciwsłoneczną umieszczono między szybami, dzięki czemu wiatr, kurz i czynniki atmosferyczne nie mają do niej dostępu. Nie ma więc konieczności czyszczenia żaluzji, chociaż w razie potrzeby dostęp do osłony jest łatwy (wystarczy otworzyć zewnętrzną szybę).

- System KV 440 oferuje bardzo niski współczynnik przenikalności cieplnej Uw=0,84 W/m2K. Przy zastosowaniu odpowiedniego przeszklenia Uw może wynieść nawet 0,64 W/m2K. Warto dodać, że wszystkie systemy okien zespolonych Internorm można wyposażyć w niezależny energetycznie system zacienienia I-tec, korzystający z bezpośrednio zasilającego żaluzje modułu fotowoltaicznego – mówi Marcin Ksokowski
Bezpieczeństwo, cisza i niezawodność

Nowości produktowe Internorm korzystają z osiągnięć technologicznych inżynierów firmy. Klejenie szyby na całym obwodzie okna zwiększa jego ciepło i bezpieczeństwo. Okna oferowane są opcjonalnie w klasie odporności na włamanie WK2 oraz w wersjach o podwyższonej izolacyjności akustycznej.

Więcej informacji na stronie: www.okna-pasywne.pl


Źródło:
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c):