poniedziałek, 28 października 2013

Aluhaus. Nowa jakość drzwi wejściowych

Drzwi wejściowe aluminiowe Aluhaus
Aluhaus to marka należąca do Grupy OKNOPLAST, utworzona w odpowiedzi na potrzeby klientów w zakresie estetyki i energooszczędności stolarki drzwiowej. Krok ten pozwolił na precyzyjne dopasowanie oferty firmy do wymagań rynku.

Biura, magazyn oraz hala produkcyjna Aluhaus zlokalizowane są w Ochmanowie i zajmują powierzchnię ponad 2 tys. m.kw. Moce produkcyjne spółki to 12 tys. jednostek rocznie. Produkty marki oferowane są w całej sieci OKNOPLAST, a gwarantem jakości jest Grupa OKNOPLAST.

Aluhaus oferuje szeroki wybór drzwi zewnętrznych, charakteryzujących się nowoczesnym wzornictwem dobrymi parametrami termoizolacyjnymi. Wszystkie drzwi producenta, niezależnie od zastosowanego w nich wypełnienia, mają współczynnik przenikania ciepła Ud ≤0,8 W/m²K, więc mogą być wykorzystywane w budynkach pasywnych. Dziś klienci częściej niż kiedykolwiek poszukują rozwiązań energooszczędnych. Tego rodzaju budownictwo nabiera coraz większego znaczenia w całej Europie – dzięki niemu możemy bowiem obniżyć koszty eksploatacji domów i mieszkań, pochłaniające obecnie znaczną część naszych budżetów. Dlatego jednym z głównych wyzwań dla branży jest opracowanie rozwiązań, które ograniczają straty energii, a jednocześnie pozwalają na realizację różnorodnych pomysłów aranżacyjnych. To właśnie jest wyznacznikiem nowoczesnej stolarki. Marka Aluhaus została stworzona po to, by dostarczyć klientom drzwi o nieprzeciętnej estetyce i wysokich parametrach w zakresie termoizolacji – tłumaczy Marcin Bała, Szef Aluminium w Grupie OKNOPLAST.

Całkowita grubość drzwi Aluhaus to 90mm. Panel wykonany jest z dwóch blach aluminiowych o grubości 3mm, a przestrzeń między nimi wypełnia materiał termoizolacyjny. Profile można opcjonalnie wyposażyć w dodatkowe wkłady termoizolacyjne, zamykające ich środkową przestrzeń. Ponadto można zamówić drzwi z panelem obustronnie lub jednostronnie nakładkowym. W pierwszym przypadku panel ma współczynnik przenikania ciepła U=0,74 W/m²K, w drugim 0,79 W/m²K.

Drzwi w standardzie posiadają m.in. z dwuczęściowe zawiasy umożliwiające regulację w trzech płaszczyznach, zamek z trzema punktami ryglowania, listwą zaczepową i rozetą pierścieniową zabezpieczającą wkładkę przed włamaniem.

Drzwi oferowane są w czterech liniach – Elite, Elite Frame, Simple i Flat, z których każda dostępna jest w kilku wariantach. Różnią się one m.in. ozdobami i kształtem pochwytów. W modelu Elite szyby zespolone osadzane są między blachami aluminiowymi i uszczelniane silikonem, co polepsza jego parametry izolacyjne. Aplikacje ozdobne wykonane są ze stali nierdzewnej odpornej na czynniki atmosferyczne. Cechą charakterystyczną drzwi Elite Frame jest czarna ramka otaczająca szklane dekoracje. Simple to połączenie prostoty i elegancji – minimalistyczne panele wzbogacono o wypukłe anodowane intarsje w kolorze INOX. Drzwi Flat to modne panele, które w połączeniu z bocznymi naświetlami z szyb piaskowanych stanowią oryginalną wizytówkę domu.

Drzwi dostępne są w szerokiej palecie kolorów RAL oraz odcieni drewnopodobnych. Okleina nanoszona jest technologią Decoral, która pozwala na wykonanie rysunku słojów drewna, co podnosi estetykę drzwi. Co istotne, w metodzie Decoral okleiną pokrywane są również wewnętrzne elementy drzwi, widoczne po ich otwarciu. Dzięki temu prezentują się one wyjątkowo w każdym położeniu skrzydła.

Drzwi można doposażyć w szereg dodatków podnoszących odporność na włamania. Można zastosować np. w okucia z trzpieniami antywyważeniowymi, bezpieczne wkładki w zamku czy zasuwnice z masywnym ryglem (np. Automatic A3 z optymalnym rozstawieniem kaset ryglujących na całej wysokości drzwi). Aluhaus proponuje również wygodny system automatycznego ryglowania drzwi z czytnikiem numerycznym lub linii papilarnych.

Więcej informacji na: www.aluhaus.com.pl


Źródło: Aluhaus
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Aluhaus